22. mai 1996 kell 22:00

Elektrikud vajavad täienduskoolitust

Heino Haraku sõnutsi on kiire tehnika areng suurendanud vajadust elektrikute täienduskoolituse järele. «Põhjamaades saab elektri läbi surma ligi kolm inimest aastas, Eestis aga kümme korda rohkem,» ütles ta. «Tänapäevased seadmed on küll saadaval, kuid neid ei osata kasutada.»

«Probleemid algavad segadustega, mis on elektriala eeskirjades,» lisas EEELi tegevdirektor Raivo Teemets. «Vanad eeskirjad osaliselt küll kehtivad, kuid keegi ei tea täpselt, kust kohast piir läheb.»

Keskastme juhtidele on EEEL korraldanud täienduskoolitust juba pool aastat, kavas on lisatarkust hakata andma ka reaelektrikutele. «Oleme pidanud selleks läbirääkimisi kutsekoolide ja erialakoolidega, et uurida nende võimalusi,» rääkis Teemets. «Praegu on arutusel meie oma täienduskoolituskeskuse loomine, mis on tõenäolisim variant, kuid me peame oma kohuseks aidata ka neid erialakoole, kes elektrikuid välja õpetavad.»

Eestis tegeleb elektritöödega ligi 500 firmat, millest enamiku moodustavad väikefirmad. Elektritööde aastamahuks prognoositakse ligi pool miljardit krooni.

Hetkel kuum