22. mai 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Põllumajandustootjate ja kohalikku toorainet tarbivate ettevõtete esindajad võtsid kolmapäeval ühisnõupidamisel vastu avalduse riigikogule ja valitsusele, milles nõuavad siseturu kaitsmist tollipiirangutega.

Avaldus toob välja mitu momenti põllumajanduse ning kohalikku toorainet tarbiva tööstuse arengutendentside kohta, mis koostajate hinnangul näitavad, et praegune majanduse kasvutempo ei suuda tagada elanike ja riigi kasvavaid vajadusi.

Avalduse projekti koostamisel osales ligi kakskümmend põllumajanduse ja tööstusega seotud organisatsiooni, nende hulgas näiteks Eesti tööstuse ja tööandjate keskliit, Eestimaa põllumajandustööandjate keskliit, Eestimaa talupidajate keskliit ja Eesti toiduainetööstuse liit. BNS

Eesti, Läti ja Leedu põllumajandustoodete vabakaubanduse läbirääkimiste delegatsioonid kohtuvad 27. mail Vilniuses, et kooskõlastada vabakaubandusleppe tekst.

Välisministeeriumi majanduspoliitika osakonna juhataja, Eesti delegatsiooni juht Alar Streimann ütles eile, et läbirääkimiste eesmärk on jõuda eri riikide tekstide suhtes kokkuleppele.

28. mail kohtuvad Vilniuses Eesti, Läti ja Leedu president, kes võivad sõlmida aastaid oodatud kolmepoolse põllumajandustoodete vabakaubandusleppe.

Balti riikide vahel kehtib vabakaubandusleping, mis ei sisalda endas põllumajandustoodangut. Eesti ei kaitse erinevalt Lätist ja Leedust oma põllumehi väliskonkurentsi eest kaitsetollidega. BNS

Peaminister Tiit Vähi võttis eile vastu rahvusvahelise valuutafondi (IMF) delegatsiooni Henri Lorie juhtimisel.

Valitsuse pressinõunik Maarika Saarna-Siimann teatas, et Vähi ja IMFi esindajad käsitlesid kohtumisel Eesti valitsuse ja IMFi vahel 1996.--1997. aastaks sõlmitavat majanduspoliitilist memorandumit.

Memorandum saab osapoolte hinnangul valmis järgmisel nädalal. BNS

Laevareisijate arv Tallinna--Helsingi liinil vähenes ASi Hansatee maikuu statistika kohaselt kõige vähem Tallinki laevadel.

Tallinki turundusosakonna juhataja Hannes Saarsoo ütles eile, et mai esimese kolme nädalaga on Tallinki laevade reisijate arv vähenenud veerandi võrra. BNS

Täna algab kahepäevane seminar tööandjate organisatsioonide rollist turumajanduse tingimustes, mille korraldaja on rahvusvaheline tööorganisatsioon ILO, teatas tööandjate ühenduse keskliidu tegevdirektor Eve Päärendson.

Seminari eesmärk on Päärendsoni sõnul koolitada kahe Eestis tegutseva tööandjate ühenduse -- tööandjate ühenduse keskliidu ning tööstuse ja tööandjate keskliidu -- liikmeid. Ettekanded on töösuhetest ja kollektiivsetest läbirääkimistest, töökonfliktide lahendamisest, tööandjate ülesannetest ja vastutusest. Samuti tutvustatakse ILO töösuundi tööohutuse ja töötervishoiu valdkonnas, ILO standardeid, nende seost seadusandluse ja Euroopa Liidu standarditega.

Seminarile on kutsutud sotsiaalministeeriumi, Eesti ILO nõukogu ja ametiühingute keskiidu esindajad. ÄP

Tallinna väärtpaberibörsi nõukogu valis eile börsi juhatuse ja noteerimiskomisjoni, ütles nõukogu liige Ivar Lukk.

Börsi juhatuse liikmed on Tõnu Pekk Hansapangast, Henn Oit Eesti Pangast, Jüri Käo Normast, Hilma Naaber rahandusministeeriumist ja Margus Järv EE Investeeringutest. Noteerimiskomisjoni liikmed on Kalle Norberg Investeerimispangast, Alo Alunurm Tallinna Pangast, Margus Uudam HF Investeeringutest, Riho Rasmann Ühispangast ning Sten Soosaar Eesti Erastamisväärtpaberite Investeerimisfondist. BNS

RAS Luunja kaebas Tartu maakohtu otsuse pankroti väljakuulutamise kohta ringkonnakohtusse, ütles RAS Luunja sekretär.

Maakohus kuulutas RAS Luunja pankroti välja 15. aprillil.

Luunja pankrotihalduri Indrek Uudekülli sõnul jõudsid võlausaldajad enne välja kuulutada enampakkumise ettevõtte müümiseks, laekus seitse ostusoovi.

«Kuna aga ettevõtte juhid kaebasid pankrotiotsuse edasi, ei saa Luunja vara müüa,» ütles Uudeküll. Tema sõnul otsustab pankrotitoimkond reedel, mida edasi teha.

Uudeküll sõnas, et RASi Luunja juhatus pidurdab edasikaebusega pankrotiprotsessi ja tekitab majandile kahju. BNS

Hetkel kuum