22. mai 1996 kell 22:00

Paldiski põhjasadam rajab keemiaterminaali

Paldiski linnapea Jaan Mölder ütles, et vedelkemikaalide terminaali ehitamine põhineb Soome kapitalil ning ehitustöödega loodetakse sadamas algust teha kahe kuu jooksul. Tema ütluse kohaselt on ehituse eskiisprojektid juba koostatud ning hetkel käib kogu projekti kooskõlastamine keskkonnaministeeriumiga.

Heldur Suun ütles, et milliseid tooteid terminaalis tulevikus töötlema hakatakse, on täna veel vara öelda. Juttu on olnud näiteks pesuainete konsentratsiooniainetest, märkis ta.

Suuna sõnul käivad sadamas hetkel laadimiskaiäärsed süvendamistööd, mille lõppemise järel saab hakata vastu võtma laevu, mille süvis on viis meetrit ning mis võivad peale võtta kaupa ligi 3000 tonni.

Seni said Paldiski sadamat külastada laevad, mis võisid peale võtta kuni 2000 tonni kaupa.

Suun ütles, et süvendamistööde esimene järk peaks lõppema lähema kahe nädala jooksul.

Millal kõik süvendamistööd tehtud saavad, sõltub tema sõnul rahaliste vahendite leidmisest. Tema väitel taotletakse tööde teostamise finantseerimiseks hetkel krediiti Hoiupangalt.

«Kui krediiti õnnestub saada, kavatseme seda lisaks süvendamistöödele kasutada ka ehitustööde finantseerimiseks,» lisas ta.

Hetkel ehitatakse sadamas soojustatud viilhalli, mille pindalaks saab Suuna ütlusel ligi 860 ruutmeetrit ning mis peab valmis saama juuni alguses. Tema sõnul saab sadam pärast halli valmimist hakata töötlema ka importkaupu, mis vajavad laotingimustes hoidmist.

Suuna väitel on hetkel veel vara öelda, millised kaubad põhjasadamat pärast viilhalli valmimist läbima hakkavad. Tema sõnul võiks kõne alla tulla näiteks kas jahu või siis paber.

Praegu on Paldiski põhjasadama põhilised kaubaartiklid saematerjal, turvas ja killustik. «Pärast viilhalli valmimist on kavas hakata ehitama katusealuseid saematerjali jaoks,» tutvustas Suun lähiaja plaane.

Jaan Mölder ütles, et linnavalitsus loodab lähiajal Paldiski põhjasadama munitsipaliseerida. Mölderi sõnul kinnitas märtsi lõpus tol ajal kaitseministeeriumi kantslerina töötanud Robert Lepikson oma kirjaga linnavalitsusele, et ministeerium ei ole sadama munitsipaliseerimise vastu.

Hetkel kuum