22. mai 1996 kell 22:00

Saksa puitplaaditootja plaanib Eestisse tehase ehitada

Saksa firma ei ole vaatamata aasta aega kestnud uuringutele oma otsust langetanud.

Sakslasi Eestis esindava ASi Rait arendusdirektor Valdo Ruttas rääkis, et tegemist on Saksa ühe suurema puitlaastplaatide tootjaga, kel on tütarfirmasid paljudes riikides. Sellegipoolest ei soovi sakslased oma nime Eestis avalikustada, lisas Ruttas.

Valga külje all asuva pankrotistunud kartulitöötlemiskompleksi Lekto kõrval pakub Saksa firmale huvi Tsirguliina kaubabaasi territoorium, mis kuulub praegu ASile Transoil Service.

Valga maavalitsuse regionaalse arengu osakonna juhataja Georg Tro?anovi sõnul on iga investeering Valgamaal teretulnud, sest sinnakanti ei satu just eriti tihti suured välisfirmad.

Sakslased kohtusid Eesti visiidi ajal nii Lekto kui Transoil Service'i esindajatega, aga ei langetanud otsust ühe või teise asukoha kasuks.

«See on üks nende tõsisemaid investeeringuid väljaspool Saksamaad ja nad ei langeta otsust uisapäisa,» märkis Valdo Ruttas.

Ta lisas, et hinnapakkumiseni pole sakslased veel kummagi objekti puhul läinud.

Ruttas lausus veel, et sakslased ei kujuta endast konkurenti Püssi või Pärnu puitlaastplaatide tehasele, kuna puidujäätmeid on Eestis piisavalt ja sakslased hakkavad kokku ostma Valgamaa kandi puitu.

Tunnustatud nominaal- ja eesõigusnõudeid on Lektol 35 miljoni krooni ulatuses, lisaks intressidele. Lekto suurim võlausaldaja on Eesti Maapank.

Hetkel kuum