23. mai 1996 kell 22:00

Paide lihatööstus seab sammud Venemaa suunas

Paide lihatööstuse direktori kohusetäitja ja Eesti lihaliidu tegevdirektor Ants Erg märkis, et augustis uuesti tööd alustav ettevõte hakkab tegema üksnes teenustöid peamiselt Venemaale.

Erg ütles, et Paide lihatööstuse äriplaani kohaselt eksporditakse kogu toodang nii itta kui läände.

Esimese etapina on kavas ettevõttes välja vahetada kogu vorstitööstuse seadmestik ning alustada 5--10 tonni vorsti tootmist päevas. Ergi väitel investeeritakse vorstitööstusesse ligi10 miljonit krooni.

«Toorainet ei hakka Paide kohapeal varuma ega hakka ka siin toodangut turustama,» lausus Erg. Kogu tooraine tuuakse sisse Venemaalt, toodang müüakse maha samuti seal.

Erg möönis, et hetkel on Paide lihatööstusel kokkulepe kolme Kesk- ja Põhja-Venemaa kraiga, nende seas ka Vorkuta oblastiga. «Seal piirkonnas puudub tööstus, samas on seal aga olemas väga hea toorainepotentsiaal,» kinnitas ta.

ASi Karree tegevdirektor Kalev Villem märkis, et selline äriplaan, millega Paide tööstus välja tuleb, on olnud ka varem lihatööstuste ringkonnas kõne all. «Teenustööd tehes saaks Venemaa tollist mööda, selles mõttes on tema perspektiiv hea.» lausus ta. «Meil aga puuduvad selleks võimalused ja võimsused.»

Villemi sõnul võib aga Venemaale turustamisel tekkida tõrkeid ning siis on sunnitud Paide lihatööstus alustama turustustööd Eestis. «Eks ta üldiselt tihendab siis meie konkurentsi,» möönis ta.

Teise etapina plaanib Paide lihatööstus investeerida 10 miljonit krooni konservitööstusesse. Ants Ergi sõnutsi on see alles plaan, mille teostudes piirdutakse jällegi üksnes teenustööde tegemisega.

Erg tõdes, et tema teada on AS Gotlin kaasatud esialgse investorina, mõne aja jooksul moodustakse Paide lihatööstuse haldamiseks aga uus aktsiaselts.

Ostu-müügilepingu ASi Gotlin ning Paide lihatööstuse vahel sõlmis volitatud ärimees Valter Koltsin.

ASi Gotlin aktsiakapital on ettevõtteregistri järgi 2,3 miljonit krooni ning tema tegevusvalkonnaks kinnisvara väljarentimine.

Paide lihatööstus pankrotistus pärast mitmekuulist tootmise seismist möödunud aasta 5. juulil. Pankrotivara müüdi Vladimir Gavrilovit?ile selle aasta 1. mail.

Hetkel kuum