26. mai 1996 kell 22:00

Tammsaare teel läheb lahti ehitustegevus

Projektijuhi Lemminkäinen Eesti diretori Avo Lillemäe sõnul on kaks esimest alltöövõtulepingut juba sõlmitud. Alltöövõtulepingud on sõlmitud ASiga Via Pont raudteesilla ehituseks ning ASiga Emet kanalisatsioonitrassi ja torude paigaldamiseks.

Emeti ehitusdirektori Jüri Suuki sõnul on nimetatud tööde lepinguline maksumus 9,6 miljonit krooni. Ehitus algab täna ning peab lõppema 15. septembril. Suuk ütles, et esimese tööna on vaja trass Tondi tänava alt läbi viia ja selleks tuleb selles piirkonnas liiklus ümber korraldada.

ASi Via Pont direktori Väino Hallikmägi sõnul on Järve raudtee viadukti ehituse lepinguline maksumus 11,7 miljonit krooni. Raudteesilla ehitusega kaasneb praeguse raudtee ümbertõstmine.

Samuti tuleb ümber korraldada raudteeliiklus, sest korraga toimub viadukti ehitus ühel raudteesuunal umbes poole kilomeetri ulatuses, ütles Hallikmägi. Raudteeliikluse ümberkorraldamiseks kulub Hallikmägi sõnul vähemalt kaks nädalat. Seni tehakse seal ettevalmistustöid ehituse alustamiseks. Raudteesild peab valmima 15. detsembril.

Lähiajal valitakse välja Tammsaare tee pikenduse ehituse tarvis veel veetrasside ja elektriliinide ehitajad, ütles Lillemäe. Kokku on erinevat laadi töid Tammsaare tee objektil kuus kuni seitse. Projekti kogumaksumuseks on arvestatud 90 miljonit krooni.

Hetkel kuum