2. juuni 1996 kell 22:00

Marat vähendab kesklinnas tootmist

Marati eesmärk on vähendada tootmist Tartu maantee ääres ja leida tänavaäärse hoone ruumidesse rentnikud või partnerid. Millal esimesed üürilised Marati hoonesse kolivad, sellest on Ants Kaprali sõnul veel vara rääkida. «Praegu oleme aidas magava talutütre seisus, ootame kosilast,» kinnitas ta. Hoone rentimine ja kudumistsehhi kolimine on plaanis selle aasta jooksul. «Kinnisvaraäri on pika vinnaga, see ei ole trussikute müük,» selgitas Kapral.

Kinnisvara väärtustamiseks on sel aastal kavas investeerida omavahenditest vähemalt kaks miljonit krooni, mida Marat kasutab soojusvarustuse ja katuse parandamiseks. Kuni olime rentnikud, jäid tegemata investeeringud, mida omanikud oleksid pidanud tegema, selgitas Ants Kapral.

Suvel tuleb ajutiselt seisata ka Tulika tänava viimistlusvabrik korralise remondi tegemiseks.

Venemaa ja teiste SRÜ riikide turule minekuks Marat suuri plaane ei pea, vaid 4 protsenti toodangust müüakse idaturul. Selles osas oleme konservatiivsed ja erilisi kulutusi idaturule trügimiseks ei tee, ütles Kapral. «Sama hästi võid need tooted aknast välja visata ja oodata, et keegi tuleb ja maksab,» põhjendas ta.

Kaks kolmandikku toodangust müüb Marat lääneturul. Skandinaaviasse müügiga on Kapral rahul ning järgmine samm on suurendada müüki Saksamaal, mis on ahvatlev 80 miljoni potentsiaalse ostjaga. Saksamaal müüb Marat praegu 15 protsenti toodangust, seni põhiliselt meeste pesu. «Jalg on ukse vahel, aga kindlasti on vaja leida uusi kundesid,» teatas Kapral. Kuna Saksa turg on nii suur ja kaupa täis, siis on seal ka hinnad madalad, nentis ta.

Eesti turgu hindas Kapral liialt ahtakeseks suurettevõtjatele. «Kohalikku rõivaturgu võrreldakse Lääne-Euroopa ühe või kahe suure kaubamaja mahuga,» märkis ta. Täna on kaupmeestel kasulikum osta läänes aasta-paar seisma jäänud kaupa kohaliku toodangu asemel, lisas Kapral.

Hetkel kuum