2. juuni 1996 kell 22:00

Talinvest jääb ilma Balti laevaremonditehasest

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles reedel, mil lõppes lepingu sõlmimiseks antud tähtaeg, et Balti laevaremonditehase vara erastamislepingut ei ole sõlmitud.

Varasemas intervjuus on Sarnet seletanud lepingu sõlmimise venimist asjaoluga, et erastamiskonkursi võitjal puudub vajalik pangagarantii erastamislepingu sõlmimiseks.

Reedel teatas Sarnet, et ainult selle pärast ongi erastamisleping sõlmimata.

Küll on aga Jaronexi üks osanikest ASi Miiduranna Tehas juhatuse esimees Endel Tomberg teatanud, et venitajaks pooleks oli just erastamisagentuur.

Jaronexi pakkumus tunnistati parimaks 10. aprillil toimunud erastamisagentuuri nõukogu istungil. Lepingut ei suudetud aga ettenähtud kuu jooksul ehk 10. maiks sõlmida ning tähtaega pikendati siis veel 20 päeva võrra.

Jaronexi aktsionärideks on AS Talinvest (51%), AS Faabula (23%), AS Vavekor (11%) ning Balti Projektijuhtimise AS (15%). Pakkumuses oli laevaremonditehase vara ostuhind 51 mln krooni ning investeerida lubati 63 miljonit krooni.

See, kas Jaronexile antakse veel ajapikendust, sõltub tema sõnul erastamisagentuuri nõukogust. Ülehomsel nõukogu istungil peaks laevaremonditehase erastamine olema üks päevakorrapunktidest.

«Väga tõenäoliselt ei pikenda nõukogu lepingu sõlmimiseks antud tähtaega,» vastas Sarnet küsimusele, kui tõenäoline on, et agen-tuuri nõukogu tähtaega pikendab. See tähendab Sarneti sõnul, et volitused erastamiskonkursi võitnud ASiga Jaronex erastamislepingu sõlmimiseks tühistatakse ning laevaremonditehas pannakse uuesti erastamisele nn erastamisjääkide meetodil.

Balti laevaremonditehase mullune käive oli umbes 300 miljonit krooni.

Hetkel kuum