4. juuni 1996 kell 22:00

HP uus laserprinter

Hewlett-Packard'i LaserJet 5 printeriperekond on mõeldud Ameerika seisukohalt väikeste, Eesti jaoks aga kesk-suurte töögruppide teenindamiseks. Esimene võrdlus võib jätta mulje, et tegemist on lihtsalt LJ 4+ uue disainiga, kuid sedapuhku tuleb tunnistada, et see on igati omal kohal. Esmapilgul pisiasjana tunduvad seigad, nagu suured numbrid erinevate paberikassettide peal, muutuvad oluliseks siis, kui tavakasutaja peab printeriga toime tulema -- «Tray 2 Empty» või «Tray 2 Load Letter» on igati mõistetavad ja mitmele kasutajale mõeldud printer ei jää ootama asjatundjat, kes selgitaks kollase tulekese vilkumise põhjust.

Uued on ka nupud printeri peal. Suur roheline jätka-nupp ja pisike punakas peata-nupp koos olukorrast tekstilist informatsiooni andva ekraaniga tähendavad nimelt seda, mida paljud printerikasutajad on aastate jooksul soovinud. Kui varem oli HP printeritel töö jätkamiseks või peatamiseks vaja vajutada mitut nuppu, kõigepealt aga taipamist, et punase kirjaga cancel või continue nõuab shift-klahvi, siis LJ 5 vajab ülaltoodud Letter-paberit nõudvast teatest ülesaamiseks tõesti vaid rohelist nuppu, ning eriti tasub ära märkida seda, et töö ajal vajutatud cancel tähendas kohest teadet «Canceling job», ja tõesti töö peatati.

HP JetAdmin-tarkvara tähendab paremat printerihaldust. Muuhulgas võiks mainida ikooni Win95 tray'l, mille värv näitab printeri olekut täielikust rahulolust kuni võrgust lahkumiseni ja millele vajutades saab teada tuju põhjuse .

LaserJet 5M, kus tavalisele LJ5-le on lisatud PostScript ja JetDirect võrgukaart koos AppleTalk-toega, on vastavalt praktilistele katsetele igati paslik printer multisüsteemsesse keskkonda, kus koos peavad elama nii PC- kui Mac- ja nt Unix-arvutid.

Kuigi oli soov näidata, kuipalju kiirem on võrgukaardiga printer paralleel-porti ühendatud printerist suure infomahu ja graafikatöödega tegelevate kasutajate puhul, oli kõige rohkem 5M-printeri testimisega rahul nimelt aeglasemapoolset Mac LC'd kasutav raamatupidaja.

Hetkel kuum