11. juuni 1996 kell 22:00

MMM ei tunnista pikaajalist maksejõuetust

Makarov Muusik Managementi (MMM) esindava Concordia advokaadibüroo vandeadvokaat Maria Mägi lausus, et firma makseraskused on ajutise iseloomuga. Mägi rääkis, et pankroti väljakuulutamine oleks äärmuslik abinõu ja võlausaldajatel oleks pankroti kaudu vähe lootust raha tagasi saada.

Mägi sõnul oleks praegu säilinud MMMi baasil võimalik luua meeskond, kes mõne ürituse korraldamisega suudaks võlanõuete kustutamiseks vajalik raha tagasi teenida.

Hugo Petersoni seisukoht on, et MMM on alalistes makserakustes. Tema sõnul on firma võlgade suurus kokku ligi 14 miljonit krooni. MMMi vara tegelik väärtus on tema paberite järgi 150 000 krooni, millele lisandub ligi 10 miljoni krooni väärtuses MMMi aktsiaid Makarov Telekommunikatsioonide ASis ja 2,3 miljoni krooni suurune nõudeõigus teistele firmadele. Peterson on avaldanud kahtlust MMMi varade likviidsuse suhtes.

Maria Mägi ei soovinud võlgade ja vara suurust enne kommenteerida, kui on tutvunud ajutise pankrotihalduri aruandega. MMMi vara kanti üle tütarfirmadele MMMi struktuuri korrastamise eesmärgil, rääkis Mägi.

MMMi vara on eelmise aasta märtsist kuni selle aasta märtsini võõrandatud kokku kümne miljoni krooni eest 17 firmale ja eraisikule. Seitsme miljoni krooni eest on vara üle antud Makarov Telekommunikatsioonidele, üle miljoni krooni eest ASile Esimene Võim. MMMi osaluse firmas Esimene Võim sai mõni aeg tagasi endale Tallinna Pank, kes on müünud need aktsiad juba edasi.

Maria Mägi sõnul tunnistab MMM pankrotiavalduse esitanud Tallinna haigekassa nõuet osaliselt, kuna firma reorganiseerimise tulemusena on osa kohustusi läinud üle reorganiseeritud ettevõttele Makarov Telekommunikatsioonid. Haigekassa nõude suurus on koos viivistega 1,4 miljonit krooni.

Samuti vaidlustas Mägi kirjastuse Perioodika nõude eelmisel aastal täidetud tellimustöö eest, mis koos viivistega on ligi 80 000 krooni. Mägi lausus, et kirjastuse nõudest aktsepteeritakse põhinõuet 11 800 krooni, mitte aga viiviseid. Tema väitel ei ole osapoolte vahel sõlmitud lepingut, vaid tegemist on arvega, kuhu ei ole alla kirjutanud volitatud isik.

Mägi palus kaks nädalat aega ajutise pankrotihalduri koostatud aruandega tutvumiseks. Täiendavate tõendite esitamise tähtaeg on 25. juuni, kohtuistung on 28. juunil.

Hetkel kuum