18. juuni 1996 kell 22:00

Börsiga on lood juba paremad

Arvestades börsi avamisele eelnenud hinnatõusu, oli langus igati ootuspärane, ütles Tallinna väärtpaberibörsi tegevdirektor Helo Meigas.

Aktsiahindade atraktiivne alanemine tekitas tõenäoliselt väikeinvestorite ostuhuvi, ütles Meigas. Samuti on börsisüsteemis kauplevatel maakleritel ülevaade hetke tehingutest ning hinnakõikumistest, mis võimaldab neil kohe reageerida ostusoovidele, lisas ta.

Väärtpaberituru hinnakujunduses on suur osa ka ajakirjandusel. «Kui Äripäev kirjutab, et hinnad on börsil stabiliseerunud ning ilmutavad tõusutendentse, on ostusooviga väikeinvestorite järjekord panga ukse taga,» lausus Charlie Viikberg Hoiupangast.

Tulevikuprognoosides on eksperdid tagasihoidlikud. Meie väärtpaberituru hapruse tõttu toovad ka väikeste väärtpaberikogustega sooritatud tehingud endaga kohe kaasa hinnamuutuse, lisas Viikberg.

Kindlasti jäävad hinnad Tallinna väärtpaberibörsil kõikuma suuremas ulatuses kui teistel börsidel, kus hinnatasemed on aastatega välja kujunenud, ütles Helo Meigas. «Usun, et praegu otsitakse õiget tasakaaluhinda,» lisas ta.

Praegused madalad hinnad on toonud kaasa välisin-vestorite huvi mõnetise suurenemise, ütles Hansapanga börsimaakler Märt Meerits.

Välisinvestorite suuremat huvi ei ole oodata enne Venemaa presidendivalimiste lõplike tulemuste selgumist, lausus Viikberg.

Ilmselt ei tõuse väärtpaberite hinnad enne sügist börsi avamisele eelnenud tasemeni ega lange ka esmaspäevasele tasemele, ütles Meerits.

Edaspidine hinnamuutus sõltub eelkõige, kuivõrd hoogu lähevad kohalikud väikeinvestorid, lausus Viikberg.

Eile registreeris Tallinna väärtpaberibörs 150 000 väärtpaberiga 134 tehingut kogukäibega 7,9 mln krooni. Börsiindeks TALSE tõusis eile 2,26 protsenti 86,14 punktini.

Hetkel kuum