25. juuni 1996 kell 22:00

Tartu teenindusmaja on ikka müümata

Finest Tartu Hotels võitis 19. märtsil Tartu linnavalitsuse korraldatud oksjoni, pakkudes teenindusmaja eest 6 005 000 krooni. Pärast oksjonit pöördus Tartu linnavalitsus teenindusmaja aluse maa õigustatud subjektide poole küsimusega nende eelisostuhuvi kohta. Selgus, et Tallinnas elav Peeter Konsen ja Kambjas elav Tiiu Tammepõld soovivad hoone oksjonihinnaga osta, kasutades oma seadusest tulenevat eelisõigust.

Vahepeal jõustusid maareformi muutmise seadusega seotud õigusaktid ja enam pole endistel omanikel eelisostuõigust. Sellest lähtuvalt sooviski Tartu linnavalitsus oksjoni võitnud ASiga Finest Tartu Hotels lepingu sõlmida, kuid seda takistas õigustatud subjektide hagiavaldus kohtule.

«Siin on tekkinud huvitav õiguslik küsimus, sest seadust on muudetud teenindusmajaga tehtavate tehingute ajal ja õigustatud subjektidel oli õigus loota eelisostuõigusele,» ütles Peeter Konsenit ja Tiiu Tammepõldu esindav jurist Raul Markus Olevimäe advokaadibüroost. «Teades oma eelisostuõigusest ei osalenud õigustatud subjektid teenindusmaja enampakkumisel ja kuna nüüd eelisostuõigus enam ei kehti, peab kohus otsustama, kes saab hoone osta,» lisas Markus.

Konsenil ja Tammepõllul oli võimalus maikuu jooksul oma seaduslikku eelist kasutades teenindusmaja eest ära maksta ja omanikeks saada. Seda võimalust nad ei kasutanud. «Konsen ja Tammepõld ootasid, millal müüja teatab, kus ja kuidas saab ostulepingu sõlmida, kuid seaduse muutudes tegi Tartu linnavalitsus ettepaneku lepingu sõlmimiseks oksjoni võitnud firmale,» nentis Markus.

Eile kohtusid Tartu linnavalitsuse ja ASi Finest Tartu Hotels volitatud isikud taas ja vaatasid üle notar Anne Kulli koostatud ostu-müügilepingu.

«Võimalik, et sõlmime tehingu veel sel nädalal,» ütles ASi Finest Tartu Hotels tegevdirektor Verni Loodma. Tema väitel polnud kohus eilseks hoone müümist keelavat tõkendit esitanud.

Hetkel kuum