30. juuni 1996 kell 22:00

Lumiforestil läheb kehvasti

Soome tehased on paberipuiduga üle ujutatud, põhjendas Lipponen kehva majandusseisu. Tema sõnul jääb firma käive käesoleva aasta lõpuks 200 miljoni krooni piiresse, mis on planeeritust väiksem.

Samas tunnistas Lippo-nen, et eelmisel aastal oli firma majandusseis tunduvalt halvem. Lumiforesti kahjum oli 1995. aastal 21 mln Soome marka (55,9 mln krooni).

Järgmisel aastal loodab Lumiforest oma käivet kahekordistada. Seejärel peaks firma hakkama raskustest üle saama, rääkis Pertti Lipponen.

Eesti probleem võrreldes Soomega on Lipponeni sõnul puidu kokkuostuhindade suur kõikumine. Teiseks on tema arvates seniajani vähe tähelepanu pööratud puidu kvaliteedile ja raskusi on ka küttepuu ladustamisega.

Käesoleva aasta lõpus kavatseb Lumiforest teha muudatusi oma struktuuris, lausus Lipponen. Kavas on moodustada ühtne Baltimaade ja Valgevene puiduvarumisala. Uut organisatsiooni hakatakse juhtima Tallinnast, ütles ta.

Suure osa paberipuidust ostab Lumiforesti emafirma Enso Oy sisse väljastpoolt Soomet ning Balti ja Valgevene puiduvarumispiirkonnast peab saama kontserni oluline puiduga varustaja, ütles Lipponen.

Tema sõnul olid aasta esimesed neli kuud Ensole edukad. Kontserni käive oli 8,8 mld Soome marka (23 mld krooni), kasum 1,2 mld marka (3,2 mld krooni). Enso Oy loodi kaks kuud tagasi kahe suure Soome paberitööstusettevõtte Enso-Gutzeit Oy ja Veitsiluoto Oy ühinemisel.

Lumiforestil oli eelmisel aastal suurim kahjum neist firmadest, kus Enso-Gutzeit omas osalust. Enso tütarfirma Eestis on veel AS Pakenso. Kontsernil on aktsiaid ka ASis Imavere Saeveski.

Hetkel kuum