1. august 1996 kell 22:00

Eesti tulevasel hotellikoolil on kolm omanikku

ASi Eesti Hotellikool juhatuse esimehe Toomas Unduski sõnul pakuti projektis osalemise võimalust ka mitmele laevafirmale, kuid need ei olnud sellest huvitatud. Tema sõnul peaksid kõik kooli omanikud projektis olema esindatud võrdsetel alustel. Ta lisas, et tulevikus peaks hotellikool tööle hakkama 80 protsendi ulatuses isetasuvuse põhimõttel.

Hotellikool hakkab esialgu pinda rentima Tallinna olümpia- ja purjespordikeskuselt, tulevikus loodab Undusk leida koostöövõimaluse haridusministeeriumiga koolile ruumide saamiseks. «Sel aastal meie läbirääkimised ei õnnestunud, kuna nende pakkumised ei sobinud meile,» lausus ta.

Viru hotelli direktori ning hotellide ja restoranide liidu juhatuse liikme Toomas Niinemäe sõnul on Eesti hotellikooli loomine igati tänuväärt ja vajalik üritus. «Kui kolm omanikku selle võrdsel alusel ära teevad, on asjal uba sees. Kui vaekauss kaldub ühele poole, on sisse programmeeritud vastuolu ning asi võib kahtlaseks minna,» tõdes ta.

Niinemäe sõnul on praegu hotelli- ja turismialane koolitus Eestis väga nõrgal tasemel. «Me oleme sunnitud koolist tulijat hakkama kohapeal uuesti koolitama,» tõdes ta ning lisas, et praegu ei ole vahet, kas võtta tööle nn roheline leht tänavalt või pinnapealse ja kaootilise koolitusega koolilõpetaja.

Unduski sõnul on hotellikooli eesmärk õpetada ametioskusi, et inimene läheks tööle juba väljaõppinud spetsialistina.

Praegu õpetavad riiklikud koolid turismi ning hotellinduse erialasid tema hinnangul liiga üldiselt. Hotellikool hakkab keskkooli baasil välja õpetama hotelliteenindajaid, reisikonsultante ning hotellide ja restoranide keskastmejuhte.

Õppejõud on nii Eesti vastavate erialade spetsialistid kui ka lektorid välismaalt.

Seda, kui suureks võiks kujuneda konkurss õpetatavatel erialadel, ei osanud Undusk ennustada, kuna dokumentide vastuvõttu alustati alles sel nädalal.

Nii hotelli kui ka turismirühma võetakse esimesel aastal vastu 20 õpilast, lisaks sellele käivitub sügisest täiendkoolitusprogramm.

Aastane õppemaks on hotellikoolis 9000 krooni.

Hetkel kuum