4. august 1996 kell 22:00

ASi Pomes sigala toodab kasumit

«Me mitte ei arva, vaid teame, et see on rentaabel ettevõtmine,» lausus Tilk. Tema juhitav firma ostis tänavu märtsis 400 000 krooniga ära OÜ Suigu sigala, milles nüüd sigu üle üheksasaja.

Tilk räägib, et kui AS Pomes poleks õigel ajal peale sattunud, oleks OÜ Suigu oma sead paari nädala pärast lõplikult likvideerinud, kuna nende ülalpidamine ei tasunud ära. «Sead tuli kõigepealt täis sööta, et neil sea nägu ette tuleks,» märkis ta.

Kui veel märtsist maini oli sigala kahjumis, siis juunis jõuti juba nullkasumisse, juulis aga 35 000 krooniga kasumisse.

«Poole aasta pärast on plaanitud igakuiseks kasumiks 70 000--80 000 krooni,» lisas ta.

Tilk märkis, et Suigu sigalasse plaanitakse ühtekokku tuua 2400 siga, lisaks ostetakse järgmisel kevadel juurde veel üks suur sigala. «Kevadel peaks koos uue laudaga juurde tulema ruumi 6000 seale,» lausus ta. «Päriveres on meil juba koht valmis vaadatud.»

ASi Pomes Suigu sigala varub loomasööda Saaremaalt ning turustab sead Rakvere lihakombinaadis.

Eesti suuremaid seafarme ühendava lihaühistu Viru juhatuse esimees Urmas Laht on öelnud, et iga päev väheneb Eestis sigade arv 283 võrra ning kõrgete söödahindade ning madalate kokkuostuhindade tõttu on seakasvatus Eestis välja suremas ja ebarentaabel.

AS Pomes on loodud aastal 1994 ning tegeleb söödakontsentraatide ja lisandite importimisega. 1995. a oli firma käive 24 mln krooni.

Hetkel kuum