5. august 1996 kell 22:00

Toll avastas Iklas salaviina

Et viinakogus oli tollijärelevalve osakonna juhataja kohusetäitja Reinut Kallaste sõnul adresseeritud olematule eraisikule, on süüdlase selgitamine problemaatiline.

Kallaste sõnul on tolliametis algatatud juhtumi kohta kriminaalasi, kuid esialgu pole kellelegi süüdistust esitada.

Koormat vedanud transpordifirmale Kallaste sõnul seda ilmselt ei esitata.

«Kui uskuda kõike, mis ülekuulamistel on teada saadud, sattus see firma salaviina vedama juhuslikult,» põhjendas Kallaste. Transpordifirma meelitati tema sõnul salaviina vedama vale abil ja autojuhil ei lubatud laadimise juures viibida.

«Saatelehele oli märgitud ehitusmaterjal, koormale pandi plomm peale ja autojuht seda ju lõhkuma ei hakanud,» täpsustas Reinut Kallaste.

Sel aastal tollijärelevalveüksuste poolt piiril kinni peetud salaviinakogus ulatub 200 000 liitrini. Eelmisel aastal konfiskeeris toll ligi 600 000 liitrit piiritusetooteid.

EMORi andmetel tarbitakse Eestis praegu salaviina Rossia, Magic Cristal, Nikolskaja jne sama palju, kui Eestis legaalselt toodetud viina.

Mõned kuud tagasi avastas toll teise suure meritsi toodud salaviinakoguse. Kokku 50 000 liitrit salaviina Rossia Vodka oli peidetud kolme konteinerisse.

Tallinna tolliinspektuurist saadud info kohaselt jääb see juhtum n-ö pimedaks ja salaviinakogus kui omanikuta kaup kantakse riigi tuludesse.

Hetkel kuum