8. august 1996 kell 22:00

Karusloomakasvatuse võlad kinnitatakse

Salutaguse Karusloomakasvanduse ASi võlanõuete esitamise tähtaeg sai läbi 11. juulil.

Ivo Nurga sõnul tuleb võlanõudeid juurde ja lõplikku nimekirja veel teha ei saa. Tema sõnul on koos viivistega 40 mln krooni suuruse võlanõude esitanud NSVL Välismajanduspanka esindav Vene pank, kuid ses suuruses ta vaidlustab selle nõude.

Ühispanga Rapla filiaal soovib karusloomakasvanduselt umbes 2 mln krooni. Võlanõudjate seas on Rapla maksuamet, Valga liha- ja konservitööstus jt.

Mai alguses pankrotistunud Eesti suuruselt teise karusloomakasvanduse pankroti muudab keeruliseks see, et loomafarm ja teised suuremad hooned müüdi vahetult enne pankrotiprotsessi käivitumist endise majandijuhi osalusega firmale maha.

Ivo Nurga on esitanud müügitehingu ebaseaduslikuks tunnistamiseks Rapla maakohtusse hagi, mille arutamine toimub pärast kohtuniku suvepuhkuselt tulekut.

Rapla täitevbüroo müüs karusloomafarmi kompleksi, mis oli võla katteks panditud Ühispanga Rapla filiaalile, märtsis 3,5 mln krooni eest osaühingule Oskar. Oskari esindajaks oli Salutaguse karusloomafarmi tegevdirektor Jüri Pant, kes on nüüd läinud ametlikult Oskarisse tööle.

Seni riiulifirmana seisnud Oskar laenas raha ostu jaoks Tallinna aktsiaseltsilt SMS, pantides farmi omakorda aastaks SMSile. Kinnitamata andmetel soovis Oskar hiljuti farmi edasi müüa, kuid notarid ei vormistanud müügitehingut, kuna selle vaidlustas haldur kohtus.

Salutaguse Karusloomakasvanduse ASi aktsiakapital on 1,13 mln, tema aktsionärid on 173 endist majanditöötajat.

Kui firma kasum 1994. a oli veel 538 000 krooni, siis 1995. a oldi ebaõnnestunud laenuvõtmise ja madalseisu tõttu karusnahaturul 8,6 miljoni kroonises kahjumis.

Juunis pankrotistus teine suurem karusloomakasvandus Fred. Neli aastat vältab Eesti suurima karusloomakasvanduse, Raku karusloomakasvanduse pankrot.

Hetkel kuum