12. august 1996 kell 22:00

Safari ahvatleb põhjamaalast

Möödunud aastal küsiti reisibüroodest tihti Mehhikosse sõitmise võimalusi, ent eratellimusena muutus see nii kulukaks, et enamik turiste otsustas mõne muu riigi kasuks. Tänavu talvel peaks see olema lihtsam, kuna pakettide valik on mitmekesine ja hind 5000--8000 krooni võrra odavam kui eraviisiliselt reisides.

Äsja ilmunud sügis-talvise hooaja kataloogides on varasemaga võrreldes märksa enam uusi reisisihte ja teema-reise. Viimaseid pole eesti turist võrdlemisi soolase hinna tõttu paraku veel avastanud. Fritidsresor pakub 12 uut marsruuti, Aurinkomatkat aga nelja. Hinnaskaalalt soodsaim tundub olevat Kymppi-Matkat kolme uue sihtpunktiga.

Suuri lootusi on pandud Kuubale, Mehhikole ja Indiale. Hispaania kaardile on kataloogides kuurorte lisandunud. Seekordses ülevaates vaatleme Mustal Mandril puhkamise võimalusi.

Egiptuse puhul on lihtsam: kui just ei soovita nädalast ringreisi Niilusel, võib sõita hoopis Wris Toursi vahendusel, kuna ekskursiooniprogramm ja majutuse tase on sama, mis soomlastel. Transpordikulusid on tänu tsharterlennule paari tuhande krooni võrra vähemgi.

15päevasele safarile Keeniasse tasub sõita Kymppi-Matkate või Fritidsresori vahendusel ning ühe inimese väljaminekuteks võiks arvestada vähemalt 25 000--30 000 krooni. Samas hinnaskaalas safareid pakutakse ka Tansaaniasse. Esmapilgul jalustrabav hind on põhjendatud, sest sellesse kuulub täisteenindus transpordi, majutuse, retkede ja toitlustamisega. Reisilt saadavad elamused väärivad hinda.

Fritidsresori Keenia safari koos Mombasa külastusega sobib neile, kes lisaks seiklustele sooviksid ka passiivset kuurordipuhkust nautida. Reisi esimesed seitse päeva on pühendatud looduskaitsealadele, teine nädal aga veedetakse rahulikus kuurordis Mombasas India ookeani kaldal.

Ca 12 000 krooni eest on võimalus valida sihtpunktiks üksnes Mombasa ning sealt sõita paaripäevasele minisafarile, mis maksab 2000--4000 krooni olenevalt ekskursiooni pikkusest ja mugavustest. Kymppi-Matkat pakub viit erinevat paketti, milles on erinev puhkepäevade ja safaripäevade arv. Paketi hind sellest siiski oluliselt ei sõltu.

Egiptusest tundub põnevaim Kymppi-Matkate uus pakett: kolm (neli) päeva iidses Luxoris ja neli (kolm) päeva Niilusel. Selliseks reisiks kulub ühel inimesel ca 12 000 krooni. Paksema rahakoti ja pikema puhkusega turistile pakutakse veel lisanädalat populaarseimas kuurordis Hurghadas. Sõit Niilusel pole üksnes lõbu-, vaid ka huvireis. Külastatakse kõiki teele jäävaid templeid.

Soojale maale minnes peaks arvestama, et muidu tugev tervis võib vingerpussi mängida. Selle vältimiseks tuleks konsulteerida arstiga ja vormistada kindlasti tervisekindlustus. Kohustuslikku vaktsineerimist küll ei nõuta, ent soome reisikorraldajad soovitavad gammaglobuliini süsti. Kuna tabletid ei kaalu midagi, tasuks kotti pista ka seedimist korrastavad tabletid. Tuleks juua pudelisse villitud vett ning vältida lahtisi jääkuubikutega jooke.

Hetkel kuum