28. august 1996 kell 22:00

Eesti ekspordi arendamise projekt võib nurjuda

«Kui me aasta tagasi projekti tutvustasime, oli sellest huvitatud firmasid Eestis üheksa,» ütles Arusaar. «See oleks olnud piisav projekti alustamiseks, aga majandusministeerium keeldus projekti tervikuna toetamast.»

Tema sõnul on projekti saatus sõltuvuses ettevõtete huvist. «Praegu tundub, et ettevõtted ei tahagi teistega koos midagi ette võtta, kuna kardetakse konkurentsi ja võimalust, et konkurendid saavad nende strateegiaga tutvuda,» väitis Arusaar.

Rõivafirma Elina juhatuse esimehe Olev Mäekivi sõnul oleks majandusministeerium nõus finantseerima konkreetseid ettevõtteid, aga taotluse saaks ettevõte esitada alles siis, kui projekti raames midagi toimuks.

«Ma ei leia, et konkurentidega koostöö võiks Elinale kuidagi kahjulik olla,» kinnitas Olev Mäekivi. «Pigem on positiivseks küljeks kulude jagamine. Eesti tootmisvõimsused on niivõrd väikesed, et turu jagamisega ei tohiks probleeme tekkida.»

«Baltika teeb koostööd väga mitme Eesti ettevõttega, nagu Klementi, Virulane, Sangar ja Elina, ning see on olnud igati konstruktiivne,» kinnitas ka ASi Baltika müügidirektor Eduard Köster.

Ekspordinõukogu Tartu esindus lootis tekstiili-, õmblus- ja nahktoodete ekspordi suurendamiseks mõeldud kaheaastase programmi käivitada juba märtsis. Programmi eesmärk on viia Eesti ettevõtete toodang Skandinaavia turule.

Hetkel kuum