9. september 1996 kell 22:00

Eesti Kütuse pankrotimenetlus jätkub

Eesti Talleks pole seni tasunud Eesti Kütusele võlga 160 000 krooni, mille tõttu viimane esitas kohtule augustis pankrotiavalduse. Eesti Talleks on võla tasumise tingimuseks seadnud kohustuse lõpetada pankrotimenetlus.

«Võlg makstakse deposiitarvele ja Eesti Kütus saab raha pärast pankrotimenetlust lõpetavat kohtumäärust,» lausus Eesti Talleksit esindav vandeadvokaat Tiit Vajak.

Eesti Kütus ei ole pankrotimenetluse lõpetamise vastu, soovib aga raha saada kohe pärast kohtule avalduse esitamist. «Nende tingimus on kahjuks meie kontrolli alt väljas,» vastas Eesti Kütust esindav vandeadvokaat Raivo Laus.

«Kui pooli rahuldavat kokkulepet täna ei saavutata, siis peame tööle hakkama,» kinnitas eile Eesti Talleksi ajutine pankrotihaldur Rein Vaiksaar. «Ega me lõputult pealt vaadata ei saa, kui nad kokkuleppele ei jõua,» tunnistas ta. «Praegu on küll patiseis.»

Vaiksaare sõnul pidi eile toimuma nõupidamine majandusministeeriumi asekantsleri Tarvo Rubeni juures, kus Eesti Talleksi esindajad oleksid kohtunud Eesti Kütuse kuraatori Kalev Pikaruga majandusministeeriumist.

Tiit Vajaku kinnitusel jäid asjad eile pooleli, kuid läbirääkimised käivad ja lähipäevil jõutakse tulemuseni. «Kui vaja, esitame pankrotihalduritele kõik andmed ja laseme kohtuistungi pidada veendumaks, et Eesti Talleks ei ole pankrotis,» kinnitas Vajak.

Eesti Kütus esitas augusti lõpus Tallinna linnakohtule pankrotiavalduse Eesti Talleksi vastu, et saada kätte kohtus 3 aastat tagasi välja mõistetud võlg 160 000 kr.

Hetkel kuum