18. september 1996 kell 22:00

Ookean astus välja ühisettevõttest Indias

Londonis viibiva Arno Mägi sõnul kirjutasid osapooled alla üheksale erinevale lepingule ning protokollile, toimingu kinnitas Eesti konsul Londonis Peeter Kapten.

«Sellega lõppes absurdne olukord, kus kalatraaler Palamuse asus ühel ajal nii Eesti kui India laevaregistris,» rääkis Arno Mägi. «Peame lähiajal kustutama laeva Eesti laevaregistrist.»

«Palamuse jääb ühisettevõttele,» kinnitas Ookeani pankrotihaldur. «India valitsuse otsustada on, kes jätkab Ookeani asemel Fortune Oceanicus.»

Arno Mägi abistab Londonis advokaadibüroo Concordia jurist Toomas Mälberg.

«Kuigi Ookean sai nüüd tagasi vaid kümme protsenti sellest, mis ta ühisfirmasse on investeerinud, on see ikka parem kui mitte midagi,» lausus Mägi.

Mägi kinnitusel on üks Saksamaa kommertspank juba 100 000 USA dollarit Ookeanile üle kandnud, teine pool rahast peab laekuma kaheksa kuu jooksul.

Firmat Fortune Oceanic on Mägi sõnul väga lohakalt majandatud. Kokku on ühisfirmal kolm endist Ookeani laeva. Pankrotihalduri teatel sõitis üks hiljuti remonditud laev karile, Palamuse seisab ilma meeskonnata ja uppumisohus Indias Goa sadama reidil.

Hetkel kuum