24. september 1996 kell 22:00

Narva õllerestorani omanik läks pankrotti

Impulsi pankrotihaldur Oleg Nõmmemees rääkis, et erafirma Impuls, mille ainuomanik on Gennadi Rõssin, ostis Narvas õllerestorani Regatt 1993. aastal.

Firma investeeris restorani 1,5--1,6 miljonit krooni. Laenu võeti Põhja-Eesti Pangast ja Virumaa Kommertspangast. 1995. aastal restoran avati, kuid aasta pärast selgus, et see ei tasu end ära. Kuna laenu tasumiseks raha ei olnud, algatas Impulss ise pankrotimenetluse, rääkis Nõmmemees.

Narva linnakohus kuulutas Impulsi pankroti välja selle aasta 28. augustil. Nõmmemehe sõnul on firmal võlgu 3,1 miljonit krooni. Õllerestorani bilansiline väärtus on tema sõnul 2 miljonit krooni. Pankrotihalduri sõnul vastutab Impulsi vastu esitatud nõuete eest kogu varaga firma ainuomanik.

Nõmmemees ütles, et on ise Regatis paar korda einestanud. «Köök oli seal korralik, aga kas ta populaarne koht oli, seda ma ei oska öelda,» märkis ta.

Äripäeva andmeil kuulub Impulsi omanikule Gennadi Rõssinile ka erafirma Impuls Sillamäe, mille põhitegevusala on toiduainetega kauplemine. Sillamäe firma kohta ei osanud Nõmmemees midagi öelda, kuid ta arvas, et Impulsil oli ka mõni paralleelne majandustegevus. «Näiteks on Rõssin aktiivselt suhelnud Kohtla-Järve metsakombinaadiga ja on neile võlgu puitmaterjali eest, mida on rohkem, kui läheb vaja restorani remondiks,» vihjas Nõmmemees.

Hetkel kuum