30. september 1996 kell 22:00

Linnapea Sukles laiendab oma äritegevust

ASile Heal kuulub Haapsalus ka neljandat aastat tegutsev Bergfeldti mudaravila. Lisaks sellele töötab Haapsalus linnale kuuluv sanatoorium Laine.

Olemasolevad sanatooriumid olid suvel rahvast täis, muidu ei oleks mõtet ühte juurde ehitada, kommenteeris sanatooriumite perspektiivi Haapsalus Fra Mare projektijuht Ingrid Talving. Bergfeldti mudaravilas on 14 kohta, Laines 146 kohta. Põhilise Bergfeldti mudaravila klientuuri moodustavad Talvingu sõnutsi soomlased, Laines olid sel suvel ülekaalus eestlased.

Urmas Suklese abikaasa Maret Sukles, kes on ühtlasi ASi Heal juhatuse esimees ning Bergfeldti mudaravila ja sanatooriumi Laine müügijuht, tõdes, et sanatooriumiäri on Haapsalus tulus. Bergfeldti mudaravilat külastas selle aasta esimesel poolaastal 255 soomlast, täituvus oli 70 protsenti, käive 754 287 krooni. Sanatooriumi Laine täituvus oli Suklese sõnutsi üle 50 protsenti.

Bergfeldti mudaravila ehitamisse investeeritud pool miljonit krooni on Maret Suklese sõnutsi tänaseks tasa teenitud. Fra Mare tervisekeskus ehitatakse pangalaenu abil, tasuvusajaks on planeeritud kümme aastat. «Ega see ratsa rikkaks saamise meetod ei ole,» lausus Sukles, kelle sõnul on Fra Mare orienteeritud põhiliselt soomlaste teenindamiseks.

Fra Mare hakkab lisaks mudaravilale tegutsema ka tervise-ja puhkekeskusena, mis Talvingu sõnutsi on mõeldud Haapsalu elanikele vaba aja veetmise kohana. Elamiskorpust saab Talvingu sõnutsi kasutada ka hotellina. Tervisekskusesse tuleb 47 tuba kokku 97 kohaga. Lisaks hakkavad kompleksis paiknema restoran, baar, jõusaal, nõupidamissaal, bassein, saunad ja kauplus. Sanatoorium hakkab lisaks mudaravile tegema ka massaazhi, osokeriidiravi, vesiravi ja elektriravi.

Tervisekeskust ehitab kohalik ehitusfirma EHTO. Sel nädalal lõpetatakse mudaravilas välised ehitustööd ning alustatakse siseviimistlustöödega.

Hetkel kuum