3. oktoober 1996 kell 22:00

Tallinna hotelli ehitus venib

Hotelli Tallinn direktori Teet Kursi sõnutsi ei saadud enne maa ostmist pankadega kokkuleppeid hotelli renoveerimistööde finantseerimiseks. Praeguseks on kokkulepped laenu saamiseks pankadega olemas, lausus ta.

Ehituseks vajalike investeeringute suurusest ei soovinud Kurs veel rääkida.

Kevadel väljapakutud vajalike investeeringute suurus 67 miljonit krooni võib aga Kursi sõnutsi veelgi suuremaks kujuneda, kuna esialgsesse eskiisprojekti kavatsetakse teha mõned muudatused.

Hotelli Tallinn projekteerimisega hakkab tegelema arhitektuurikonkursil Rootsi arhitektuuribürooga White Arhitekter teist kohta jaganud Kalle Rõõmuse arhitektuuribüroo.

Hotelli projekteerimisega alustatakse hotelli direktori sõnul järgmisel nädalal, ehituskonkurss kuulutatakse välja mitte enne kui nelja kuu pärast. Järgmisel aastal algavateks ehitustöödeks on arvestatud 15 kuud, hotell renoveeritakse kahes osas.

Kurs väitis, et nende kohustused erastamisagentuuri ees on täidetud. Sama kinnitas ka Silva Männik erastamisagentuuri avalike suhete osakonnast.

«Tasutud on kogu hotelli ostuhind, samuti on täidetud esimese aasta investeeringute kohustus,» lausus Kurs.

AS Irnesse, mille omanikud on Olav Uusna ja Teet Kurs, erastas hotelli Tallinn eelmise aasta augustis, omandiõigus läks üle 8. septembril.

Hotelli ostuhind oli 15 miljonit krooni, pool hinnast lubati tasuda EVPdega. Uued omanikud kohustusid tasuma ka hotelli 3,5 miljoni krooni suuruse võla.

Esimese aasta investeeringute kohustus oli 2 miljonit krooni, Kursi väitel investeerisid nemad 4,4 miljonit krooni. Teisel aastal peavad omanikud investeerima hotelli 4 miljonit krooni.

Hotelli Tallinn suvine täituvus ulatus Kursi sõnutsi 60 protsendini. Ta lisas aga, et hotelli Tallinn jaoks ei ole see eriti roosiline tulemus, kuna hotellil on odavad toad ja odavad kliendid. Kulude-tulude osas on siiski suudetud tänu toitlustamisele enam-vähem nulli jääda, lausus Kurs.

Hetkel kuum