10. oktoober 1996 kell 22:00

Aerometi grupi kindlustusseltsid ühinevad

Kindlustusseltside ühinemine on seotud aastavahetusel jõustuva kindlustusseaduse muutmise seadusega, mis nõuab seltsidelt vastutuskindlustusega tegelemise korral aktsiakapitali suuruseks vähemalt kümme miljonit krooni.

Eesti Aerometi aktsiakapital on praegu 40 miljonit krooni, Farreti aktsiakapital 8,4 miljonit ja Kalju aktsiakapital 6 miljonit krooni. Aerometi ja Farreti aktsiakapitalid on suuremad kui nende omakapital.

Jaanus Reisner ütles, et audiitorfirma Price Waterhouse'i audiitori Urmas Kaarlepi hinnangul kujuneb uue kindlustusseltsi omakapitaliks umbes 50 miljonit krooni. Eesti Aerometi praegune omakapital on 36,4 miljonit krooni.

Kolme kindlustusseltsi ühinemise järel tekib ASi Eesti Kindlustus ja ASA Kindlustuse järel preemiate mahult kolmas kindlustusselts Eestis, mille turuosa on ligi 14 protsenti kahjukindlustuses kogutud preemiatest.

Teine põhjus, miks Aerometi grupp kindlustusseltsid ühendab, on kindlustusseaduse muudatus, mis määratleb senisest täpsemalt, mida saab arvata seltsi omakapitali hulka. Kindlustusseltsi omakapitali hulka ei saa seaduse järgi enam arvata nn puhverkapitali, mis on tekkinud eri aktsiaseltside omavaheliste aktsiate vahetamise teel.

Reisner tunnistas, et seltside ühinemine on seotud kindlustusseaduse muutmisega, kuid lisas, et teiselt poolt vähenevad kolme kindlustusseltsi ühinemise korral ka firmade juhtimis- ja muud kulud. «Praegu on nii, et kõik kolm seltsi töötavad eraldi välja oma tooted, see on ebanormaalne,» rääkis Reisner.

Ta kinnitas, et uus nimi kolme seltsi ühinemise teel tekkivale kindlustusseltsile on juba välja valitud, kuid ta ei nõustunud seda veel avaldama. «Kindlasti ei ole see ühe ühineja nimi,» väitis Reisner.

Reisner ütles, et Eesti Aeromet tegeleb praegu ka elukindlustusseltsi asutamisega. «Elukindlustusseltsist on praegu veel vara rohkem rääkida,» lisas ta.

Eesti Aerometi tuumikomanik on Peter Sedin, kellele kuulub umbes 84 protsenti kindlustusseltsi aktsiatest. 15 protsenti aktsiaid jaguneb võrdselt Tiit Arge ja Jaanus Reisneri vahel. ASile Eesti Kütus kuulub üks protsent Eesti Aerometi aktsiaid.

Kindlustusselts Farret kuulub täielikult Eesti Aerometile, kindlustusseltsi Kalju puhul kuulub Eesti Aerometile umbes 70 protsenti aktsiaid.

Hetkel kuum