14. oktoober 1996 kell 22:00

Lõuna-Eesti ehitusfirma hoidub võla tasumisest

Võlg Metuse ees tekkis Vabel seoses Texaco bensiinijaamaga. Vabe palkas seitsme miljoni kroonist bensiinijaama ehitama Hydro Texaco Eesti AS. Ühe alltöövõtjana kasutas Vabe metallprofiilidest detaile valmistavat ASi Metus. Metuse töödejuhataja Andri Sorokin väitis, et peatöövõtja on neile alates juunikuust võlgu umbes 210 000 krooni ning keeldub tasumisest põhjusega, et neil ei ole raha. Metuse omanikud on valmis oma võlanõudega kohtusse minema.

Valgamaa maksuameti andmeil on eelmainitud ehitusfirma ka neile võlgu 1. juuli seisega ligikaudu 1,5 miljonit krooni. Valgamaa pensioniameti töötaja tõdes, et ASiga Vabe on neil viimasel ajal probleeme olnud.

Samas on Vabel peatselt valmimas Otepää Ühispanga pangahoone ehitis, mille üldmaksumus on 1,5 miljonit krooni. Valminud on kordoniehitised Saatses ja Gorodenko piiril, millest ainuüksi esimese maht umbes kuus miljonit krooni.

Sellel aastal oli AS Vabe ka Valga Motoklubi peasponsor, makstes 10 000 krooni.

ASi Vabe juhatuse esimehe Jaan Soku sõnutsi ei ole neil otseselt rahalisi probleeme. Metuse võlast ei teadnud ta midagi, kuid konkreetseid fakte kuuldes tõdes, et mingi väike võlg siiski on. «Võlad on tekkinud ehitustööde tellijate raha tasumata jätmisest. Näiteks on praegu meile võlgu Hydro Texaco Eesti AS üle ühe miljoni krooni ulatuses,» täpsustas Sokk.

Võlg tasutakse Metusele tema sõnul sellel kuul.

Jaan Sokk nentis, et maksuvõla on tekitanud kaks aastat tagasi pankrotistunud AS Lekto, mille ehitusest võttis osa ka Vabe. Pankrot tõi ettevõttele kahjumit 600 000 krooni.

AS Vabe on asutatud seitse aastat tagasi. Tänavuseks käibeks on planeeritud 28 miljonit krooni.

Prognoositavat kasumit ei soostunud Sokk kommenteerima.

Hetkel kuum