15. oktoober 1996 kell 22:00

ETK Orto vaeb börsile mineku võimalust

Orto minekust börsile oleme rääkinud ääri-veeri, aga need on olnud väga eelnevad ja põhimõttelised arutelud, kinnitas Tuppits. «Ma ei saa öelda, et nõukogu oleks selle heaks kiitnud,» sõnas ta. Majanduslike näitajate poolest võiks Orto börsile minna, lausus Tuppits.

ETK Orto selle aasta 9 kuu käive oli 14,7 miljonit krooni ja tootmistegevuse brutokasum 1,13 miljonit krooni. «Sellega on Orto meie süsteemi üks edukamaid ettevõtteid,» märkis Juhan Tuppits, kes on ühtlasi Eesti tarbijateühistute keskühistu (ETK) tootmisdirektor.

Orto aktsiate müügiks peab Juhan Tuppitsa sõnul olema veel ETK nõukogu luba. Põhimõtteliselt on börsile minek võimalik tuleval aastal, eeldusel, et kõik otsused vastu võetakse, teatas ta. «Millal Orto börsile jõuab, seda ei julge veel kinnitada, sest asi võib olla mõne nüansi taga,» põhjendas ta.

ETK Orto endine tootmishoone Narva maanteel, millest tehas aasta algul Suur-Sõjamäe tehasesse üle kolis, on tänaseks üle antud ETK majandusvalitsusele. Mis kesklinna majaga edasi saab, sellest on Tuppitsa sõnul täna veel vara rääkida. «Äriprojekti koostatakse, siin on mitut eri projekti kaalutud,» kommenteeris ta.

Hetkel kuum