17. oktoober 1996 kell 22:00

Viljandi viljasalv lubab tasuda võla talunikele

«Enne 28. oktoobrit ei hakka raha saama,» teatas Saluveer sellel nädalal. «Siis hakkavad laekuma ka meile võlgu olijate summad.» Ta ütles, et peamiselt ootab ettevõte võla kättesaamist ASilt Ekseko, kelle garant on Rakvere lihakombinaat.

Saluveer lausus, et hoolimata maksmise viibimisest ostab viljasalv kokku kuni 50 tonni vilja päevas.

Viljasalve direktor Jüri Kallakas on ajalehele Sakala öelnud, et praeguseks on söödavilja varutud üle 5500 tonni, mis on ostetud 284 talunikult. Kallakase sõnul on vilja eest tasutud viis miljonit krooni, teist samapalju on veel maksmata.

Ajalehe Sakala andmetel lubas Viljandi viljasalv septembri alguses avaldatud reklaamis talunikele söödavilja eest kohe tasuda, mistõttu paljud Lõuna-Eesti talunikud otsustasid oma viljasaagi müüa Viljandisse, mitte aga ASile Valga Terko, mis garanteeris tasumise kuu aja jooksul.

Kiur Saluveer väitis, et talunikud tõid plaanitud kuuesaja tonni asemel Viljandi viljasalve ligi 6000 tonni teravilja, mistõttu tekkisid ka makseraskused.

RASi Viljandi Viljasalv ostis neli kuud tagasi AS Vilvin miljoni krooni eest. Poole ostusummast saab ettevõte tasuda erastamisväärtpaberitega.

Saluveer sõnas, et Viljandi viljasalv lõpetab selle aasta mitme miljoni kroonise kahjumiga.

Hetkel kuum