23. oktoober 1996 kell 22:00

Segadused ehitusmessidega

ASi Expoprojekt tegevdirektori Tiiu Hinnovi sõnutsi pole neil hoolimata varem Eesti Näitustega sõlmitud kolmeaastasest lepingust võimalust korraldada ise messe näituste paviljonis.

Tiiu Hinnovi sõnutsi tegelevad Eesti Näitused teemade varastamisega. Eesti Näitused korraldasid samadel aegadel ja sama temaatikaga messe, kui lepinguliselt oli plaanis Expoprojektil, lausus Hinnov.

«Kahjuks ei ole näituste teemadega seoses autoriõigust määratud ning kohtusse andes on võiduvõimalused väikesed,« lisas ta. Kuid ta ei välistanud, et Expoprojekt kohtutee jalge alla võtab.

Siimu Loogma sõnutsi on ehitusmessidega seotud vastuolud aga alguse saanud hoopis Expoprojektist, kui nad tänavu viisid kolm messi Eesti Näituste paviljonidest välja Tallinna spordihalli.

Hinnov põhjendas messide üleviimist Eesti Näituste nõutavate hirmkõrgete hindadega.

Varem välja käidud väide, et messi Rebuilding asemel tuleb uue nimega mess Eesti Ehitab 97, pole Hinnovi sõnutsi õige. « Traditsiooniline mess Rebuilding toimub kindlasti, kuid teises kohas,« lisas ta.

Ehitusmesside korraldamine on segane probleem, tõdes ka Loogma. Kuid ma ei näe põhjust, miks ei võiks messe korraldada Eesti Näitused, lausus Hinnov.

Oktoobri lõpus kogunevad messidel osalevad ehitusfirmad ja ASi Eesti Näitused juhtkond kokku, et selgitada, kui palju ning kui tihedalt sobiks ehitusmesse korraldada.

Samuti arutatakse ehitusmesside spetsiifikat, et messid pakuks huvi ka ehitusettevõtetele endale.

«Kindel on, et ehitusbuum langeb ja vajadus messide järele taandub,» tõdes Loogma.

Nõupidamisele ei ole kutsutud ehitusmesside korraldamisega tegelevat Expoprojekti. Loogma sõnutsi ei ole Eesti Näitustel kavas Expoprojektiga korraldada ühisprojekte.

Hetkel kuum