30. oktoober 1996 kell 22:00

Enim lähevad kaubaks Microlinki arvutid

Microlink on sellel aastal müünud kokku 5125 arvutit, neist 4167 Eestis, ütles firma müügi- ja turundusdirektor Janek Oblikas. Tema sõnul kavatseb Microlink aasta lõpuks müüa 6890 arvutit, mis on 40 protsenti enam kui eelmisel aastal. Oblika sõnul on Microlinki turuosa Eestis 30 protsenti.

Eelmisel aastal korraldatud turu-uuringu järgi olid Microlinki arvutid kõige müüdavamad Balti riikides, edestades ka rahvusvaheliselt tuntud firmasid IBM ja Hewlett-Packard.

AS Pennu müüs eelmisel aastal Eestis ligi 3500 arvutit ja Astrodata umbes 2000 arvutit.

ASi Poniard juhatuse esimees Ivo Suursoo ütles, et Microlinki arvutite edu, võrreldes kohalike konkurentidega, võib põhjendada firma hea turundustegevusega. «Microlink on suutnud oma kaubamärgi tuntuks teha ja seda rahvale teadvustada,» põhjendas Suursoo.

ASi Kinex arvutisalongi juhataja Jaanus Simm ütles, et Astrodata arvutid on oma konfiguratsiooni poolest Microlinki arvutitest vähem töökindlad.

Ka Pennu demonstratsioonarvutitega on olnud rohkem probleeme kui Microlinkil.

Pennu nõukogu esimees Alo Koop ütles, et firma alustas arvutite tootmist alles eelmisel sügisel ja alates sellest ajast on nende arvutite müük pidevalt kasvanud. Koobi sõnul loodab Pennu osalemisele Tallinna börsil, kuna see parandab firma mainet ja loob eeldused suhtlemiseks lääne firmadega.

Koop leidis, et Eesti arvutid võivad lähemas tulevikus müüa hästi ka näiteks Skandinaavia turul, kuna seal on arvutite hind 4--5 korda Eestis toodetud arvutite omast kõrgem.

Hetkel kuum