30. oktoober 1996 kell 22:00

Lektol oodata uut kosilast

Kuu aja pärast peaks Hollandist tulema vastus, kas Lekto huvitab neid, teatas firma pankrotihaldur Tiina Mitt. Enda instituut eri projektidesse ise ei investeeri, vaid vahendab Hollandi firmasid, lisas ta.

Instituudi direktor hr Jiben kohtus teisipäeval Eesti põllumajandusministri Ilmar Mändmetsa ja majandusministeeriumi esindajatega. Miti sõnul ootab Jiben Eesti valitsuselt positiivset suhtumist instituudi projektidesse ja tunneb lisaks Lektole huvi ka mitme teise Eesti põllumajandusliku ettevõtte vastu.

Lekto pankrotivara pole kavas hollandlastele maha müüa, kuid kokkuleppel võlausaldajatega on võimalik luua kas ühisfirma või anda võlausaldajatele võla ulatuses aktsiaid või võlakirju, rääkis Mitt.

Sel kuul teatas Saksa puitlaastplaaditehas Kuntz Holding, et ta loobub Lekto ostusoovi esitamisest. Äraütlemise taga oli Tiina Miti sõnul hirm Venemaa ebastabiilse olukorra pärast.

Kuntz Holding uuris Lekto pankrotivara ostmise võimalusi poolteist aastat, kavatsedes Valga külje all asuva ettevõtte territooriumile rajada võimsa puitlaastplaaditehase.

Huvi Lekto vastu on ilmutanud ka biodiiselkütust toota kavatsenud Lõunatööstuse ASi juhid Marek Strandberg ja Vambola Kolbakov, kes aga pole konkreetset pakkumust esitanud ja kellega pankrotihaldur ei arvesta.

Tiina Mitt ütles, et kuna Lekto pooleliolevad angaarid on aastatega lagunenud ja vara väärtus kahaneb, siis varem kavandatud 30 miljoni krooni eest pankrotivara müüa pole enam võimalik.

Hetkel kuum