3. november 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Telekommunikatsiooni- ja meediakompanii Levicom Vilniuse tütarfirma KRT ostis läinud nädalal kõik kohaliku kaabeltelevisiooni operaatori Trigeris aktsiad, ütles Levicomi programmidirektor Jüri Tiits.

Tiitsi sõnul ulatub Trigerise kaabeltelevisioonivõrk Vilniuses 14 000 koduni.

Levicomil on Leedus ka tütarfirmad Levitel ja KRT, millele Leedu sideministeerium andis septembris ainuõiguse kokku 85 000 kodu hõlmavate piirkondade kaabeltelevisioonivõrkude väljaehitamiseks.

Levicomil on 100 protsenti Leviteli ja 75 protsenti KRT aktsiatest. BNS

Venemaa lennufirma Aeroflot peatas neljapäeval määramata ajaks lennud Läti pealinna, ütles Aerofloti esindaja Eestis ja Lätis German Sisolatin usutluses Interfaxile.

Otsus järgnes Läti sideministri Vilis Kristopansi avaldusele, kus ta ütles, et Läti nõuab tõenäoliselt Aerofloti lendude peatamist, sest liinil ei järgita pariteetsuse printsiipi.

Sisolatin ütles, et Aerofloti lendude peatamisest ei ole ilmselt huvitatud mitte Läti riik, vaid Läti riikliku lennufrma suurim aktsionär SAS. BNS-ETA-LETA

Leedu keskpanga nõudmiste kohaselt peab välispank, kes soovib avada Leedus harukontorit või tütarpanka, olema tegutsenud vähemalt viis aastat, sellest viimased kaks aastat ilma kahjumita.

Panga põhikapital peab olema vähemalt 50 miljonit ECUd. Rahvusvaheliste reitinguagentuuride Moody's, IBCA, Standard & Poor's reitingud peavad kindlustama, et investeerimine panka on piisavalt turvaline. Agentuuride uued reitingud ei tohi olla varasemast madalamad. ELTA-ETA

Hetkel kuum