4. november 1996 kell 22:00

Regina Baltica remonti

Tallinna--Stockholmi liinil opereeriva E-Liini ASi müügidirektor Marje Braunbrück ütles, et 16 aastat tagasi Turus Wärtsilä laevatehases ehitatud Regina Baltical uuendatakse ja paigutatakse ümber silla navigatsiooniseadmeid. Renoveeritakse ka laeva kaht peamasinat ja ehitatakse ümber informatsioonipunkt, lausus Braunbrück. Tema sõnul on parvlaeva turvalisuse parandamiseks investeeritud ligi 70 miljonit krooni. Tänaseks on välja vahetatud kõik päästevestid ja -paadid, kinnitas ta.

Braunbrück tunnistas samas, et esialgu pole veel jõutud laeva visiiri taha paigaldada veekindlat vaheseina, nagu esialgu planeeriti. Tema sõnul kavatsetakse seda tulevikus siiski teha.

E-Liini müügidirektor lisas, et lähitulevikus loodetakse Regina Balticale paigaldada ka liugteed, kuid enne peab firma juhatus selleks raha leidma.

Regina Baltica remondi ajal 9.--15. novembrini kurseerib Tallinna--Stockholmi laevaliinil Nord Neptunus, mis on mõeldud peamiselt kaubavedudeks ja võtab pardale 300 reisijat ja 30 sõiduautot.

Marje Braunbrücki sõnul loodab E-Liini AS suvel Regina Baltica kõrval Tallinna--Stockholmi liinile tuua veel ühe reisiparvlaeva, mis võiks pardale võtta ligi 600 reisijat.

Regina Baltica ostis Norra laevaomanikult Fred Olsenilt 421 miljoni krooni eest üks Küprose firma, mille taga on Rootsi firma Nordström & Thulin AB, RAS Eesti Merelaevandus, Ühispank ja Hollandi pank ABN AMRO.

Hetkel kuum