6. november 1996 kell 22:00

Interjöör mõjub vabastavalt

Olümpias asuv Rendez-Vous' kohvik mulle eriti ei meeldi, kuna seal on palju erinevaid asju kokku pandud ja puudub ühtne stiil. Kohvik näeb välja nagu segapuder. Ruumiplaneeringu suhtes ei oska midagi konkreetset ette heita -- see on enam-vähem sobilik, ehkki midagi saaks kindlasti ka selles osas paremini teha.

Kohviku värvilahenduses kasutatud tumepunased toonid mõjuvad minule räige ja raskena. Sama lugu on mööbliga: punased sohvad on samuti minu jaoks rasked, aga võib-olla kellelegi need meeldivad.

Valgustus ja kõikvõimalikud detailid ei ole mul täpselt meeles, kuid ilus ei ole selles interjööris miski. Igas asjas leian vigu ja üldmulje ei ole sugugi hea.

Mulle meeldis Rendez-Vous' kohvik väga. Olen seal käinud vaid ühe korra, võib-olla kui oleksin kümme korda käinud, oleksin kriitilisem. Eriti meeldisid mulle väikesed lauad ja toredad toolid. Koht näeb välja nagu tõeline randevuukohvik. Ehkki mööbel on rahutu, on kohvik hubane. Märgata on, et kohviku ruumiplaneering on väga hästi läbi mõeldud. Tore, et saab istuda erinevates kohtades -- täna ühe, homme teise nurga taga. Väga ilus on kohvikusse viiv trepp. Värvilahendus sobib kohvikusse igati, samuti põrandakatted ja kardinad on kenad.

Võrreldes kõrvalasuva restoraniga, mis mulle üleüldse ei meeldi, pole kohvik kõle. Valgustust ei pannud tähele.

Olen Olümpia kohviku kohta lugenud-kuulnud kriitikat, kuid mulle meeldib selle vaba miljöö -- Rendez-Vous's on hea kokku saada, hea olla. Arvan, et toitlustusasutuste puhul ei tasu olla liiga nõudlik, sest nende interjöör kujundatakse aastaks-paariks, misjärel seda võib muuta. Tarbijana toitlustusasutusi külastades võtan väljapakutut tervikuna, detaile eriti ei analüüsi. Rendez-Vous'd külastan ma tihti, kuna seal on piisavalt privaatne isiklike ja pooltöiste juttude jaoks. Kohvikus domineeriv punakas värv annab mulle signaali, et seal võib küll olla, aga mitte väga kaua. See ärgitab edasi liikuma, mitte uinuma. Mööbel on erineva mugavusega, sõltub sellest, kui kaua kohvikus olla.

Olümpia hotellis asuv kohvik Rendez-Vous on kena kohvik, kus natuke istuda ja kohvi juua. Nimetaksin seda tänavakohvikuks, see ei ole pikemaks istumiseks ette nähtudki.

Rendez-Vous' värvilahendus on kohvikusse sobiv ega häiri külastajat, mõjub meeldiva taustana. Veidi segane on kohviku ruumiplaneering. Mõned lauad on võib-olla küll teenindajate jaoks funktsionaalselt paigutatud, kuid külastajate jaoks mitte alati, nende asukoht häirib vahel. Mööbel on mugav ja ilus. Kardinad ja muud sisekujunduselemendid on kooskõlas.

Valgustuse kohta ei oska midagi öelda, sest pole olnud kohvikus õhtusel ajal. Päevane loomulik valgus valgustab kohvikut kenasti.

Hetkel kuum