7. november 1996 kell 22:00

Draamateatri väikses saalis etendub novembri esimene uuslavastus Tankred Drosti «Härra Paul», mille on lavastanud ja kujundanud Mati Unt. Nimiosas on Guido Kangur.

Tegevus toimub ümber kummalise härra Pauli, kes elab aastakümneid lagunenud vabrikus, ei käi iial väljas ning keeldub tööst. Suhtlemine teistega tekitab palju veidraid ja mitmetähenduslikke olukordi.

Laval näete ka Viire Valdmat, Elina Reinoldit, Ivo Uukkivi, Kristel Leesmenti ja Mati Kloorenit, kelle kostüümid on välja mõelnud kunstiülikooli tudeng Jaanus Vahtra.

Pikema aja tagant on pealinlasel võimalus kohtuda Vanemuise kui tantsuteatriga, sest esmaspäeval esitavad teatri balletitrupp ja balletistuudio lapsed Estonias balletiõhtu «Konserv». Selle tõi lavale Estonia noor koreograaf Dmitri Harchenko.

Intrigeeriva pealkirja taga on autoriteetsed heliloojad G. Fr. Händel, P. Glass ja eesti noorema põlve muusik Margo Kõlar.

Kolmest lühiballetist koosneva terviku moodustavad neoklassitsistlik ja romantiline «Pühendus», modernne miniatuur «Võõrad aknad» ning elurõõmus, revüülik ja groteskne «Kassid õlis».

Rotermanni soolalaos Ahtri tänaval saab tutvuda aasta ühe olulisema nüüdiskunsti väljapanekuga «Inventuur esteetika muuseumis». Osalejate nimistu on esinduslik: Kadri Kangilaski, Margot Kask, Ants Juske, Piret Räni, Heie Treier jt.

Näitusesaalis, galeriis ja esmakordselt ka keldriruumides eksponeeritavates töödes on käsitletud tuntud kunsti- ja kultuuriobjekte ootamatust vaatenurgast.

Hetkel kuum