7. november 1996 kell 22:00

Eesti Moskva kaubandusesindus nõustab

Hansbergi sõnul on kaubandusesinduse ülesanne viia kokku Eesti ja Vene ärimehed. Selleks leiab esindus Eesti ärimeestele Venemaal sobivad partnerid. Kaubandusesindusel on kasutada infobaasid Vene ettevõtete kohta ning telefoniraamatud, ütles Hansberg. Samuti on võimalik lasta uurida Vene firmade tausta.

Suuski, mööblit ja kiudplaate tootva firma Viisnurk müügijuht Siim Talmar pidas kaubandusesinduse avamist väga heaks võimaluseks Vene turule pääsemisel. Tema sõnul on Venemaa turul kaubelnud ettevõtted seni asju ajanud eraettevõtte Eesti Ärikeskus kaudu, mis aitab lahendada tolli- ja transpordiküsimusi.

Talmar pidas Vene turgu väga perspektiivikaks eriti siis, kui kaob Eestis toodetud kaupade pealt võetav topelttollimaks.

Hansbergi sõnul on Eesti kaupadel Vene turule pääsemisel eelisteks tuntus ja usaldusväärsus, mida on kasulik nii ruttu kui võimalik rakendada. «Praegu käib Vene ajakirjanduses kampaania, mis on orienteeritud kodumaise kauba ostmisele. Eestis toodetud kaupadel on selles kampaanias palju eeliseid,» räääkis Hansberg.

Hansbergi sõnul on Vene turg Eesti kaupade ootel, eriti huvitavad venelasi Eestis toodetud piima- ja kalatooted ning mööbel. «Eesti toiduained on parema hinna ja kvaliteedi suhtega kui lääne analoogid,» ütles Hansberg.

Vene kaubandusesinduse andmetel on vene ärimeeste suhtumine Eestisse, Eesti majandusse ja siinsetesse ärimeestesse väga hea, ja seda vaatamata poliitilistele nääklustele.

Hansbergi sõnul on Eesti ettevõtjad Vene turu vastu juba elavat huvi tundnud ja ärisidemete plahvatuslikuks arenguks annaks tõuke kaubanduse enamsoodustusrezhiimi kehtestamine kahe riigi vahel.

«Kõige parem on Vene ärimeestega suhete arendamiseks ikka isiklik kontakt, seepärast soovitan Eesti ärimeestel tihedamalt Venemaal käia,» ütles Hansberg.

Hansbergi sõnul on Vene firmade usaldatavus erinev. «Mõned kiiret kasu taga ajavad ettevõtjad tunnen nende olekust kohe ära,» lausus Hansberg. «Aga meil käib väga palju ka selliseid Vene ärimehi, keda huvitavad Eestiga pikaajalised ja usaldusväärsed suhted,» lisas ta.

Kaubandusesindus asub Eesti saatkonnaga samas majas, endises saatkonna külalistemajas aadressil Kalashnõi pereulok 8, telefon on +7 095 202 4473.

Hetkel kuum