21. november 1996 kell 22:00

Ants Lille kriminaalasi läks ringkonnakohtusse

Tallinna linnakohtu esimehe Poigo Nuuma sõnul oleks prokuratuur pidanud pöörduma otse riigikohtu poole kohtualluvuse määramiseks, kuna oli selge, et Tallinna linnakohus ei saa Lille asja arutada. Nuuma väitel on linnakohtu otsus vajalik selleks, et vältida süüdistusi kohtu ebaobjektiivsuses.

Riigiprokuröri asetäitja Alar Kirs lausus, et seaduse järgi poleks prokuratuur otse riigikohtusse pöörduda saanud ning kohtualluvuse peabki praegusel juhul määrama ringkonnakohus.

Ants Lillele esitatud kriminaalsüüdistuse kokkuvõtte kinnitas riigiprokuratuur esmaspäeval. ASi Itecom endist juhatuse esimeest Lillet süüdistatakse koos Itecomi endise tegevdirektori Avo Kusma ja pearaamatupidaja Liina Kallavusega ridaelamubokside ehitamiseks vajalike summade riisumises.

Süüdistuskokkuvõttest on välja jäetud esialgne süüdistus, et Lille, Kusma ja Kallavus olid 1992. aastal mitme kuu jooksul lasknud palgana välja maksta miljoneid rublasid, mille eest seejärel Itecomi aktsiaid kokku osteti. Uurimisel selgus, et nii toimiti kõigi Itecomi aktsionäride puhul, kellele maksti lisatasu proportsionaalselt nende käes olnud aktsiate arvule.

Ants Lille on ise firma sellist käitumist põhjendanud asjaoluga, et tollased seadused ei võimaldanud korraldada fondiemissiooni tänases mõttes.

Kohtunik Lille eitab oma süüd ning leiab, et tema omanduses oleva ridaelamuboksi eest on ta Itecomile loovutanud enda käes olnud firma aktsiad.

Hetkel kuum