10. detsember 1996 kell 22:00

Metsakapital jääb 50 miljoni krooniga miinusesse

Kasvava metsa müük ehk nn kännuraha toob planeeritud 330 miljoni krooni asemel metsakapitali 300 miljonit krooni ja metsamaterjali müük 100 miljonit krooni 115 miljoni asemel, ütles Talijärv eile pärast metsakapitali nõukogu koosolekut.

«Rohkem võiks sisse tuua ainult ootamatu külm, mis lubaks metsatöid alustada,» kommenteeris metsaameti peadirektor.

Seaduse kohaselt läheb 18 protsenti metsakapitali tulust otse riigieelarvesse, ülejäänuga peab metsaamet katma oma halduskulud. Tänase seisuga on riigieelarvesse kantud 50 miljonit krooni, lausus Talijärv.

Valitsuse kevadise määrusega kinnitati metsakapitalist riigieelarvesse laekuva summana 79,3 miljonit krooni.

On selge, et tulude vähenemisega peame ka kulusid kokku tõmbama, ütles Talijärv. «Praegune loosung on, et ametnike arv väheneb, aga töökohtade arv ei vähene,» lisas ta.

Viiendik metsaülematest, metsavahtidest ja metsnikest tuleb teisele tööle paigutada, tõdes Talijärv.

Metsakapitali nõukogu järgmise aasta eelarve pannakse lõplikult paika pärast arutelu riigikogus. Eelarve jääb samale tasemele tänavuse 450 miljoni krooniga, prognoosis Talijärv. Eelarvesse on jäetud teadlik reserv, arvestades selle aasta õppetundi, lausus ta.

Järgmisel aastal on oodata suuremat laekumist kui tänavu, kuna numbrid eelarveprojekti esitati aprillis, kui kogu metsandus oli sügavas masenduses, sõnas Talijärv.

Hetkel kuum