10. detsember 1996 kell 22:00

Otepääl valmib esimene hotell

ASi Finest Tartu Hotels juhatuse esimehe Peep Jonase sõnul loodetakse, et hotelli esimene tegevusaasta lõpeb nelja miljoni kroonise käibe ja mõõduka kasumiga. Hotellihoone kuulub HF Arenduse ASile, kes emiteeris hotelli ehituseks kaheksa miljoni krooni eest võlakirju.

Põlenud suusapansionaadi vundamendile rajatud hotelli 29 numbritoas on võimalik majutada kokku 65 külastajat.

Hotellis on restoran, konverentsisaal, lobby-baar, suuskade ja kelkude panipaigad, saun, kaminasaal ja riiete kuivatamise ruumid. Hotellitoa hind on 500--600 krooni ööpäevas.

Täpset investeeringute summat ei ole Peep Jonase sõnul veel tänaseks kokku arvutatud, kuid see peaks selguma aasta lõpuks. Hotelli tasuvusajaks on planeeritud 5--6 aastat.

Piret Kulasalu sõnul on Karupesa juba praegu aastavahetuseks ja koolivaheajaks välja müüdud. Samas avaldas ta kahtlust, kuidas suudetakse hotelli majandada kevadel ja sügisel.

Peep Jonase sõnul hakkab Karupesa taotlema esialgu hotelli nime, tärnidele hakatakse tema ütlusel mõtlema järgmise aasta esimesel poolel. Varem väljaöeldu põhjal peaks valmiv hotell vastama kahe-kolmetärnihotelli tasemele.

Finest Hotel Group tegeleb hotellindusega Tallinnas, Pärnus ja Tartus. Narvas on käivitunud Finest Hotel Groupi projekt EKE Merko omanduses olevas Narva hotellis. Samuti alustab firma lähiajal Tartu teenindusmaja ümberehitamist hotelliks.

Hetkel kuum