5. jaanuar 1997 kell 22:00

Repo jätkab müügiläbirääkimisi

Aktsiakapitali suurendamine omanike sissemaksu teel on toimunud, kinnitas Kuusmik. Tema sõnul laienes aktsiakapital vahetult enne äriregistrisse kandmise taotluse esitamist eelmise nädala lõpul.

Aktsiakapitali kahes etapis laiendamine ei välista osa aktsiate müüki, milleks läbirääkimised jätkuvad, lausus Kuusmik. Repo vabrikute aktsiate ostust ja tehasesse investeerimisest on tema teatel huvitatud Malaisia Rimbunan Hijau Group ja üks USA pank.

«Oluline on jõuda ette naabritest, sest analoogse tehase uuendamisega tegeldakse ka Lätis,» sõnas Kuusmik.

Äriregistrisse kandmise järel on ettevõttel võimalik osta maad, aktsiakapitali laiendamine suurendab usaldusväärsust investeeringute ja laenu saamisel, sõnas Kuusmik.

Repo vabrikute aktsiakapitali laiendamise teine etapp on Kuusmiku kinnitusel kavas kevadel pärast auditeeritud aastaaruande kinnitamist. Siis suurendab firma aktsiakapitali viie kuni kümne miljoni krooni võrra eelmise aasta kasumi arvel, lisas ta.

Repo vabrikute eelmise aasta netokäive oli 262 miljonit krooni. Firma kasumit Kuusmik enne aastaaruande kinnitamist nimetada ei soovinud. «Aktsiakapitali suurendamiseks vajalik kasum meil oli,» märkis ta.

Pärast laiendamist on Repo vabrikute aktsiakapital 10,5 miljonit krooni.

Firma aktsiatest 51 protsenti kuulub perekonnale Kuusmik, 49 protsenti Eesti Ühispangale.

Hetkel kuum