8. jaanuar 1997 kell 22:00

Advokatuur nõustus vastutuselevõtmisega

Ühtaegu rahuldati Monika Mägi enda kaks taotlust. Esiteks anda nõusolek asja uurimiseks kriminaalvastutuse korras selleks, et kaitsta oma au ja väärikust põhjendamatu süüdistuse vastu. Teiseks peatada tema kutsetegevus kriminaalmenetluse ajaks.

Advokatuuri juhatuse esimees vandeadvokaat Aare Tark märkis, et Mägi kutsetegevus peatatakse juhul, kui ta võetakse kriminaalvastutusele. Kaitsepolitsei pressiesindaja teatas eile BNSile, et Mägile esitatakse süüdistus selle nädala jooksul. «Põhimõtteliselt on materjalid süüdistuse esitamiseks koos,» lausus ta.

Kaitsepolitsei kahtlustab vandeadvokaat Monika Mägi 10 000 krooni altkäemaksu andmises Tallinna linnakohtu kohtunikule Anne Kramerile.

Mägi on altkäemaksu andmist täielikult eitanud, öeldes, et tal puudus igasugune põhjus kohtunik Kramerile raha andmiseks. Mägi seob Krameriga praegu vaid kohtuprotsess, kus Mägi kaitseb kannatanuid, keda kaks kaitsepolitseinikku väidetavalt jõhkralt peksid.

Läinud aasta detsembris antud intervjuus vihjas Monika Mägi, et tema suhtes on rakendatud jälitustegevust, konkreetsemalt kõnede pealtkuulamist, millega on rikutud advokatuuri seadusega kehtestatud õigusabi konfidentsiaalsuse nõuet.

Väidetavalt andis Tallinna halduskohus detsembris kaitsepolitseile loa rakendada vandeadvokaat Mägi suhtes jälitustegevuse seadusest lähtudes kuriteo matkimist. Tallinna halduskohtu esinaine Tiiu Jervan ei kinnitanud seda väidet ega lükanud ka ümber.

Hetkel kuum