8. jaanuar 1997 kell 22:00

Ascomi ISDN-telefonide odavaim mudel

Shveitsi telekommunikatsioonitooteid valmistava firma telefonide loetelu on pikenenud järjekordse ISDN-telefoni võrra. Ascom Eurit 20 on Ascomi ISDN-telefonide tooteperekonna kõige odavam telefon, võimaldades kasutada kõiki analoogtelefonivõrgust tuntud Digi+-teenuseid. ISDN-telefon sobib ühendamiseks ISDN-telefonivõrku 2B+D-liinile. Telefon võimaldab ka paljude lisaomaduste kasutamist, mida analoogtelefonivõrk ei võimalda.

Varem uue tootena tutvustatud Eurit 30ga võrreldes on Eurit 20-l väiksem ekraan, puuduvad mõned mugavusfunktsioonide nupud ning mälupesade arv on väiksem.

Ascom Eurit 20 jätab meelde 20 vastamata kõne telefoninumbri, nii on hiljem võimalik tagasi helistada. Aparaat võimaldab jooksva kõne maksumuse näitu Eesti kroonides. Samuti on võimalik pidada konverentskõnet kolme osapoolega.

Telefon võimaldab salvestada mällu kuni 10 enamkasutatavat telefoninumbrit.

Ascom Eurit 20 säästab aega: telefon valib numbri momentaalselt peale viimase klahvi vajutust. Kui number on kinni, siis võib sama numbri valida uuesti mälust, ei ole vaja enam numbrit sisestada. Telefon peab mälus 9 viimati valitud numbrit. Ascom Eurit 20 ühendamiseks telefonivõrku peab kasutajal olema Eesti Telefoni andmeside osakonnalt renditud ISDNi 2B+D-liin. Neid telefone saab ühele liinile ühendada kuni kaheksa tükki, andes igale telefonile erineva telefoninumbri. Seega saab ühe liini peal kasutada sõltumatult mitut erinevat telefoni.

Telefon sobib hästi ka nn soho (small office home office -- väike kontor, kodukontor) rakenduseks kontorisse, kus ISDNi kasutatakse juba arvutisideks. Eurit 20-le on sisse ehitatud valjuhääldi, mille abil saab telefoninumbreid valida toru tõstmata või lasta toasolijatel kõnet pealt kuulata.

Telefon võimaldab ka tagasihelistamisteenust -- kui valitav number on kinni, siis aktiveerides tagasihelistamisteenuse, ühendatakse kõne automaatselt peale numbri vabanemist.

Telefonil on üks universaalne muutuva tähendusega nupp, mille abil lihtsustub mugavusfunktsioonide kasutamine.

Lisavarustusena on telefonile võimalik saada adapterit arvutilt telefoninumbri valimiseks.

Telefoni hinnatase on alla 2500 krooni, mis on juba võrreldav paremate analoogtelefonidega.

Hetkel kuum