8. jaanuar 1997 kell 22:00

Kas taoline põhjendus on kooskõlas tegelikkusega?

Ega sulid nüüd kuskile ka-dunud ei ole, see on selge. Pigem tuleneb miinimumhindade ärajätmine sellest, et osa kaupade, kaasa arvatud toiduainete grupi import koondub järjest kindlate suuremate firmade kätte. Need suuremad firmad on üldjuhul sellised, kes on oma äristrateegia üles ehitanud nii, et see pole rajatud pettusele. Ja seetõttu pisikeste sulisukerdajate osatähtsus langeb.

Nende firmade, kes on ikkagi suured ja põhilised tegijad, ärifilosoofia ning äriplaanid pole üles ehitatud sellele, et tulu saadakse mingisuguse hämara tegevusega.

Suuri firmasid on hõlpsam kontrollida kui näiteks tuhandeid perefirmasid, millel ei jõua ükski vägi silma peal hoida. Nii et võib mõista, miks valitsus loobus miinimumhindadest.

Mulle tundub, et miini- mumhindade ja tollide puhul on tegelikult tegemist hoopiski poliitilise mänguga.

Vahepeal oli vaja poliitikutel võtta vastu deklaratsioone, et ikkagi tollid ja nii edasi, aga samal ajal oli läbi mõtlemata see, et kui me tahame Euroopaga liituda, siis ei olegi tollidega mängimine nii väga lubatud.

Selle kõige peale hakati nüüd mõtlema ja leiti oma vastandlike arvamuste varjamiseks uus põhjendus, et tegelikult pole mingeid miinimumhindu ja tolle vaja, kuna importijad on muutunud ausamaks ja deklareerivad kaupu maailmaturu hindade järgi.

See on minu subjektiivne arvamus, mis on tingitud sellest, et pisut kummaline on vaadata, kuidas hiljuti räägiti valitsuses üht, nüüd hoopiski teist juttu

Hetkel kuum