9. jaanuar 1997 kell 22:00

Eelistatakse Fordi ja Hondat

Kuna Eestis Ladade ja Toyotade läbimüügist moodustas suure osa müük Eestist välja, oli Ford kaubikuid ja sõiduautosid koos hinnates Eesti autoostjate seas enimostetud automark. Müüjatelt laekunud info põhjal müüdi 1996. aastal Eestist välja vähemalt tuhatkond Ladat ja üle 300 Toyota.

AMTELi juhatuse esimehe Jaak Uudla sõnul kasvas autorug möödunud aastal kümnendiku. «Usun, et sama suurt kasvu võib oodata ka tänavu,» lisas ta.

Uudla ütlusel võib liisinguga müüdud autode osakaal keskmiselt olla 75%. Hondadega kauplevas ASis Veho Eesti oli liisingmüügi osakaal ligi 93%.

Sõiduautode müüjatest oli 1996. aasta Eesti edukaim AS Veho Eesti, kes viis Hondade müügi uuele tasemele -- 1995. aastal müüdi 82 autot, mullu 522. Firma juhatuse esimehe Mart Kõpperi ütlusel on edu põhjus müügi ja teeninduse koondamine ühe katuse alla, soodne hinnapoliitika, uute mudelite turule tulek ja tehase reklaamitugi.

Sügisest tegutseb Veho Eesti ka Leedus, kus seni on müüdud 37 autot. Esialgu käib Leedus Hondade müük Veho Eesti kaudu, kuid lähiajal luuakse selleks uus firma, ütles Kõpper. Ehkki Lätis on nii Honda maaletooja kui edasimüüja, sõlmis Veho Eesti eile lepingu 50 auto tarnimiseks Läti politseile.

Ladade müük on viimasel ajal märgatavalt vähenenud. Lada Keskuse juhatuse esimees Tarmo Noot ütles, et Ladade müük oli elav kuni juulini, mil igal kuul müüdi üle 100 auto. «1. augustil jõustus Venemaal uus tolliseadus, mille tagajärjel Vene autoostjate hulk praktiliselt nulliks muutus,» lisas Noot.

Hetkel kuum