9. jaanuar 1997 kell 22:00

Tartu teenindussfääri pärliks on Barclay

Varasemate küsitlustega võrreldes on Tartu ettevõtjad muutunud äripartnerite elu korraldamise võimaluste suhtes optimistlikumaks, sest kõik olukorrad aitab lahendada kallis, ent luksuslik ja meeldiva teeninduskultuuriga Barclay hotell.

Kesklinnas asuva Barclay hotelli restorani peeti kõige soliidsemaks, kus hinna ja kvaliteedi suhe igati paigas. Vandeadvokaat Signe Must rõhutas maja rahustavat miljööd, suuri aknapindu ja sisustuses rohelisi toone. Nimetati ka Taverna ja Centrali restorani, Draakoni õllerestorani. Kahe vastaja arvates on Central tänu igavale interjöörile ja hallidele toonidele aegunud. ASi K&T juhatuse esimees Karla Aus eelistab Taru restorani.

Argilõunat süüakse enim kesklinnas Rüütli pubis, mille maitsvate roogade eest küsitakse mõõdukat hinda. Korralik lõuna maksaks ca 60 krooni. Külastatakse Karika restorani, Püssirohukeldrit, ärilõunaks nimetatud restorane. ASi Flainest osakonnajuhataja Hendrik Oolbergi arvates pole viga ka kesklinna bistroodel, ent tipptundidel on need ülerahvastatud.

Nooruslikke äripartnereid lõbustaksid Tartu ettevõtjad Atlantises, vanematega läheks aga Centrali. ASi Flainest omanik Jaan Vaher eelistab lärmakale Atlantisele Otepää kanti. Kurdeti, et elavat muusikat kuuleb restoranides-kohvikutes liiga vähe.

Sportimisvõimalustest on talvel esikohal Tartu lauluväljaku liuväli, kus laste kõrval uisutavad usinasti ka täiskasvanud. Populaarseim aeroobikaga tegelemise koht on Livoonia ja Võlumaa. VISA spordiklubi osatähtsus tundub vastajate sõnul olevat kahanenud tänu suusatamisele.

Pereüritused on samuti sportlikud: nädalalõpuks sõidetakse Otepääle või uisutatakse. Karla Aus nimetas Atlantise päevaseid lasteüritusi.

Küsitluse tulemusi vaadates on Tartus ööbimisvõimalusi igale rahakotile. Barclaysse majutatakse kõige väärikamad äripartnerid. Märgiti ka Taru hotelli, kus on alati vabu kohti. Jaan Vaher kiitis E-kaubamaja lähedal asuvat motelli Remarque, mille eeliseks võib pidada kaubanduskeskuse lähedust ja vähest külastajate hulka. Hotelli Park soovitatakse tänu selle looduskaunile asukohale. Vandeadvokaat Signe Must kiitis Kantri hotellihoone omapärast arhitektuurilist lahendust.

Kultuurieluga on küsitluses osalenud rahul. Teatri- ja kunstielu on stabiilselt hea, kontserttegevus on märgatavalt elavnenud. Vastajatel on hea meel, et maailma mainega interpreedid jõuavad ka tartlasteni. Kontserdid toimuvad Tartu ülikooli aulas ja Vanemuise suures saalis. Muusikaelu korraldajate kapsaaeda kukkus kivi kontsertide toimumisaegade halva korralduse tõttu: vahest satub kaks kõrgtasemel kontserti samale ajale, mistõttu üks kollektiiv kaotab osa oma kuulajaist.

Hetkel kuum