9. jaanuar 1997 kell 22:00

Turgu valitseb Microlink

Microlinki müügi ja marketingi direktori Janek Oblika sõnul oli firma käibe kasv varasema aastaga võrreldes 37 protsenti. Käibe kasv eriti aasta viimastel kuudel oli tingitud muudatustest kulude struktuuris, mis võimaldas tooteid odavamalt müüa, märkis ta.

Oblikas nimetas ettevõtte jaoks olulise sündmusena möödunud aastal osakaalu suurendamist Läti ja Leedu turul. «Kui varem müüsime seal ühes kuus 50 arvutit, siis detsembris oli meie käive Lätis-Leedus 5,6 miljonit krooni,» rääkis ta.

Computer 2000 tegevdirektor Kaur Lohk nimetas firma jaoks olulisemate sündmustena suuri investeeringuid ja töötajate arvu rohkem kui kahekordset kasvu eelmisel aastal.

1995. aasta arvutifirmade käibe edetabelis kolmandal kohal olnud AS Pennu hakkas mullu oma aktsiaid börsil noteerima ja ei saanud börsireglemendi tõttu majandusnäitajaid veel avaldada.

Olulise möödunud aastal toimunud muudatusena nimetasid mitmed firmajuhid Interneti leviku suurt kasvu.

«Paljud firmad on üle Eesti laiali ja üha rohkem neist kasutab omavaheliseks andmesideks Internetti,» lausus ASi IT tegevdirektor Jaak Ennuste. Sel aastal hakkab Ennuste prognoosides levima Internetis toimiv kaubandus.

ASi Baltic Computer Systems finantsdirektori Raimu Hansti sõnul algab sel aastal tõenäoliselt arvutifirmade ühinemine. «Soovitakse haarata suuremat turuosa ja oma majanduslikku olukorda parandada,» selgitas ta.

Eelmise aasta kahe viimase kuu jooksul sai näiteks AS Datel firma tegevdirektori Urmas Kõlli väitel teistelt arvutifirmadelt viis aktsiate müümise pakkumust, neist ühe puhul taheti firmat müüa tervikuna.

Kaur Lohki sõnul algab sel aastal arvutifirmade spetsialiseerumine eri valdkondade vahel. «Enam ei ole nii, et kõik pakuvad kõike,» märkis Lohk.

ASi Astrodata juhi Jaak Antoni arvates suureneb tänavu koju ostetavate arvutite hulk. «Võib juhtuda, et koduarvuteid ostetakse isegi kolm kuni viis korda varasemast rohkem,» sõnas ta.

Hetkel kuum