12. jaanuar 1997 kell 22:00

Hoiupank korvab Sõõrumaa kahju

Urmas Sõõrumaa sõnutsi kinnitas Hoiupank talle, et kui tema poolt ostetud aktsiaid tegelikult olemas ei ole, siis kahju hüvitatakse. Peale Sõõrumaa omandas 30% Akropol-A aktsiatest eelmisel nädalal üks investeerimisfirma, kes ei soovi oma nime avalikustamist.

Hoiupank on huvitatud Akropoli omanike vaidluse lõpetamisest, sest Akropol turvab enamikku Hoiupanga Tallinna kontoritest. Hoiupank osales mõnda aega ka Akrpol-Aga omanike kaudu seotud turvafirmas Akropol-G, mis praeguseks on likvideerimisel.

Aktsiad võõrandas Sõõrumaale Eero Viigimäe, kes asutas Akropol-A 1994. aastal koos Üllar Hintsi ja ASiga Veski PR ja sai 51% aktsiate omanikuks.

Viigimäe lausus, et loobus omandiõigusest Akropol-A huvides, sest ei soovinud, et firma tegevus ja maine omandivaidluse pärast kannatab.

Urmas Sõõrumaa sõnul pöördus Viigimäe eelmisel nädalal ise tema poole, samuti oli aktsiate pakkumisest huvitatud Hoiupank.

Sõõrumaa avaldas arvamust, et omandivaidlus ei lahene nüüd enam mitte avalike vaidluste, vaid muude kokkulepete teel ja kohtuväliselt.

Akropol-A nõukogu esimees Raul Normak sõnas, et Sõõrumaaga on tal kergem kokkulepet saavutada kui Eero Viigimäega.

Eelmise aasta lõpus teatas Eero Viigimäe, et talle kuuluvad 51% Akropol-A aktsiatest on allkirja võltsides 1995. a suvel tema teadmata edasi müüdud. Pärast kaht müügitehingut omandas kõik Akropol-A aktsiad 1996. aasta sügisel Raul Normak.

Viigimäe on teinud äriregistrisse kande muudatuse, millega Akropol-A nõukogu esimees on tema ja kavatseb anda politseile avalduse kriminaalasja algatamiseks allkirja võltsimise juhtumis.

Hetkel kuum