12. jaanuar 1997 kell 22:00

Korterite hinnad jätkavad aeglast tõusu

Möödunud aastaga tõusid korterite hinnad Tallinnas keskmiselt ca 11%. Suurim tõus oli kesklinnas: keskmiselt ca 20%. Kõige rohkem tehinguid sõlmiti 100 000--150 000 tuhat krooni maksvate paneelmajade tüüpkorteritega. Suurema rahakotiga ostjad eelistasid hea planeeringuga suuremaid kortereid kesklinnas või n-ö rohelistes rajoonides hinnaga kuni pool miljonit krooni.

Piirkondadest oli tehingute arvult juhtpositsioonil Lasnamäe, populaaruselt aga vaieldamatu liider Õismäe. Edaspidi hakkab Õismäe eelisseisund Mustamäe ees ilmselt tasapisi vähenema ja hinnavahe ühtlustub. Lasnamäe uuemate korterite eeliseks on kaasaegsem planeering, uued kommunikatsioonivõrgud ja lähedus kesklinnale.

Kevadel elavnes korterite ost-müük tänu madalama intressiga ja pikema maksetähtajaga laenuvõimalustele, kasvas huvi 2--3toaliste kuni 300 000 krooni maksvate korterite vastu. Esmakordselt võis märgata tendentsi, et vanalinna renoveerimata korterite ja viletsas seisukorras madalama hinnaklassi korterite turuhind hakkas langema.

Hoone vanus ja tehniline seisukord muutub hinnale üha määravamaks. Oluline on ka korteri planeering, müra- ja saastustase, parkimisvõimalused ning teeninduspunktide lähedus.

Kesklinnas, Õismäel ja Edela-Tallinnas prognoosib Pindi Kinnisvara selleks aastaks hinnatõusu keskmiselt 8%, vanalinnas ja Lasnamäel jääb keskmine hind samaks. Hinnad diferentseeruvad veelgi -- kallid korterid muutuvad kallimaks ja odavad odavamaks.

Hetkel kuum