13. jaanuar 1997 kell 22:00

Panku huvitab Tallinna võlakirjaemissioon

Hoiupanga raha- ja kapitaliturgude osakonna juhataja Otto Tamme hoidus kommentaaridest, millistel tingimustel võiksid Eesti pangad linnale laenu pakkuda. Tema sõnul on veel vara öelda, kas linn eelistab välispanka või Eesti pankadest koosnevat konsortsiumi emissiooni korraldajana.

«Selge, et linnal on sellel aastal raha vaja,» ütles Tamme. «Niisama sellest olukorrast välja ei vea.» Ta lisas, et ilmselt jääbki Tallinn igaveseks laenama.

Hansapanga intressitoodete ja -riskide osakonna juhataja Erkki Raasukese sõnul on määrav, millised tingimused linn emissiooni korraldajale seab. Raasuke kinnitas, et potentsiaalse laenajana on Tallinna linn selline, kes pakub huvi. «Alghuvi on meil kindlasti olemas,» lisas ta.

Abilinnapea Ants Leemets ütles reedel, et linn on uue emissiooni korraldamiseks pidanud läbirääkimisi rahvusvaheliste investeerimispankadega Merrill Lynch ja Chase Manhattan, samuti mitme Eesti pangaga.

Tallinna linnavalitsus tegi reedel volikogule ettepaneku korraldada investeerimisfirma Nomura International laenu rekapitaliseerimiseks tänavu 400 miljoni kroonine võlakirjaemissioon. Laenu tagasimaksmine algaks 1999. aastal ja kestaks seitse aastat. BNS

Hetkel kuum