16. jaanuar 1997 kell 22:00

15. jaanuar 1992

Valitsusjuht Edgar Savisaar teatas ülemnõukogule, et soovib saada valitsusele erivolitusi. Ilma nendeta ähvardas erru minna. Tema erakorralise olukorra plaan nägi ette staabi loomist, mis pidi tagama Eesti varustamise kütte ja toiduainetega. Samuti hoidma toimimas tervishoiu-, korrakaitse- ja tuletõrjeteenistuse. Linna- ja maavalitsusi kohustati vajadusel evakueerima elanikud keskküttega majadest. Evakueerimise järel inimtühjadeks jäävais linnaosades pidid plaani järgi korda hoidma politsei ja vabatahtlikud.

Toitlustusfirma Estkompexim peadirektor Ants Laos ütles Äripäevale antud intervjuus, et oli 1984. või 1985. aastal Tallinnas kohtunud McDonald'siga. «Ent tema ideed mulle ei meeldinud. /.../ See, mis ta avas Moskvas, oli puht poliitiline ettevõtmine», sõnas Laos. Ta lisas, et Estkompeximi omaniku Alexander Kofkini idee talle meeldis, kuna viimane soovis oma kaupa müüa Eestis kehtiva raha, st rublade eest.

Aasta alguseks oli Rakveres registreerunud vaid kaks töötut -- mõlemad naisterahvad. Üldiselt olid töömured kõige suuremad vallandatud kontoriametnikel ja üle 50aastastel inimestel. Enim pakuti tööd õpetajatena kõrgharidusega inimestele. Kolhoosid otsisid jätkuvalt ka töölisi ja lüpsjaid.

Valitsus teatas oma kavatsusest mitte tõsta korteriüüre. Majandusminister Jaak Leimann kinnitas, et vaba hinnakorralduse juures kujuneks näiteks kahetoalise korteri kuuüüriks 400 rubla. Leimanni arvates pole elanikud võimelised nii kõrget üüri maksma.

Hetkel kuum